Bebeğin babası tüpçü çıktı!

Bebeğin babası tüpçü çıktı!
E.S.'nin çocuğu olmadı. O da KKTC'ye gidip sperm bankasından hamile kaldı. Ancak gerçek 7 yıl sonra ortaya çıktı. Öfkeli koca öz baba olmadığını öğrenince kliniği bastı ve eşinden boşandı...

Annelik özlemi, film gibi bir olaya yol açtı. Akıllara durgunluk veren hikaye, 2006'da Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) ile Türkiye arasında yaşandı. E.S. ile kocası Salih S., yıllardır çocuk sahibi olamıyordu. Bunun üzerine genç kadın, eşinden habersiz KKTC'ye uçtu. Gazimağusa'daki Ortadoğu ve Balkanlar Tüp Bebek Merkezi'ne gitti. 3 bin 500 euro (Yaklaşık 8 bin TL) verdi. Sperm bankasından, kendisine uygun ola-nını seçti. Sonra da tüp bebek yöntemiyle hamile kaldı.

MÜJDE VERMEYİ DE UNUTMADI

Birkaç gün sonra da Türkiye'ye dönüp hiçbir şey olmamış gibi, "Hayatım müjde. Hamileyim" dedi. Ve E.S. 9 ay sonra bir erkek bebek dünyaya getirdi. Çekirdek aile, mutluluğun zirvesindeydi. Ancak bu günler uzun sürmedi. Çift, geçtiğimiz günlerde kavga etti. Bu sırada sinirlerine hakim olamayan E.S., "Çocuğum senden değil" diyerek gerçeği itiraf etti. Şok yaşayan adam, "Hayır olamaz, inanmıyorum" diyerek karısına tepki gösterdi.

DNA TESTİ YAPTIRDI

DNA testi yaptırınca çocuğun ondan olmadığını anladı. Önce boşanma davası açtı sonra da soluğu KKTC'de aldı. 15 Ocak'ta Yavru Vatan'a giden öfkeli adam, tüp bebek işlemini gerçekleştiren Dr. Halil İbrahim Tekin'in yakasına yapıştı. Hem merkeze hem de doktora dava açtı.

KKTC'DE TÜRK VATANDAŞLARINA UYGULAMAK YASAK

KKTC Bakanlar Kurulu, Özel Hastane, Klinik, Dispanser ve Muayenehaneler Yasası'nın 20. Maddesi'ne dayanarak 'Üremeye Yardımcı Tedavi Merkezleri Tüzüğü' hazırladı. Bu yasayla sertifikalı yabancı donör spermi ve yumurtasının Türk vatandaşlarında kullanılması yasaklandı. Öte yandan, Dr. Halil İbrahim Tekin'in dana önce de 64 yaşında bir kadının sperm nakli ile hamile kalmasını sağlamıştı. (BCK)

Takvim

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com