Bebeğini öldürmekle suçlanan anneye beraat!

Bebeğini öldürmekle suçlanan anneye beraat!
Bebeğini öldürmekle suçlanan üniversiteli anne müebbetle yargılandığı davadan beraat etti, cezaevinden çıkar çıkmaz bebeğinin mezarına gitti. Üniversiteli baba ise çocuğunu öldürmekten müebbet hapse çarptırıldı

Kayseri Talas ilçesinde 8 ay önce, çöp konteynerinde bir poşet içinde 2 günlük erkek bebek cesedi bulundu. Üniversiteli iki gencin ilişkisinden dünyaya gelen bebeği, baba U.Ç.Ü.'nün (22) boğarak öldürdüğü iddia edildi. U.Ç.Ü. ve anne C.C.B. (21) tutuklandı. Ömür boyu hapis istemiyle yargılanan tutuklu iki genç, hakim karşısına çıktı. Erciyes Üniversitesi Gıda Mühendisliği bölümü 3. Sınıf öğrencisi C.C.B., sevgilisinden hamile kaldığını, kürtaj yaptırmak istediğini, yasal sürenin geçtiği için yaptıramadığını söyledi. C.C.B., "Bebeğimi birkaç kez emzirmek istedim ama emmedi. Mama almak için eczaneye gittim. Geldiğimde U.Ç.Ü. bebeğin öldüğünü söyledi. Onun öldürdüğünü bilmiyordum. Suçsuzum" dedi.

"BEBEK KENDİLİĞİNDEN ÖLDÜ"

Mühendislik Fakültesi'nde öğrenim gören U.Ç.Ü, "Kız arkadaşım evde doğum yaptı. İsteseydim bebeği hamilelik sürecinde düşürebilirdik. Bebek kendiliğinden öldü. Solunumu durdu" dedi. Mahkeme heyeti, babaya önce, "Alt soya yönelik tasarlayarak kasten adam öldürme" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis verdi. Ancak iyi hali nedeniyle cezası müebbet hapse çevrildi. Mahkeme, annenin ise suçsuz olduğuna hükmederek, beraatına karar verdi.

'ÖZÜR DİLERİM OĞLUM'

Cezaevinden tahliye olan C.C.B., bebeğinin mezarını ziyaret etti. C.C.B., mezar taşı dahi olmayan oğlunun mezarına tahta dikip, gözyaşları içinde "Seni koruyamadığım için özür dilerim oğlum" dedi. Canını ortaya koyarak doğum yaptığını belirten anne, "Kendimden olan bir parçayı, sevdiğim adam olan babası öldürdü. Ben onun, bebeğimi öldürdüğünü karakolda öğrendim. Onu affetmeyeceğim. Evladım gittikten sonra beraat etmişim ne fayda" dedi. (BCK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com