‘Bebek katiline özgürlük’ nöbeti!..

‘Bebek katiline özgürlük’ nöbeti!..
Hükümetin aşırı tavizkar yaklaşımından cesaret alan BDP ve PKK sempatizanları açıkça dile getirmekten çekinmedikleri ‘Apo’ya özgürlük’ çağrılarına bir yeni eylem daha ilave ettiler.
PKK’ya yakınlığıyla bilinen Fırat Haber Ajansı’nın haberine göre Diyarbakır’da ‘Apo’ya özgürlük’ şiarıyla toplanan bir grup PKK sempatizanı kadın 24 saatlik nöbete başladı.

Diyarbakır Milletvekili Emine Ayna, BDP Diyarbakır İl Başkanı Zübeyde Zümrüt ve çeşitli gruplardan kadınların Koşuyolu Parkı’nda bir araya gelip basın açıklamasıyla başlattıkları ‘sözde nöbet ‘de kadınlar kurulan çadıra, "Kürt halkı gerillasıyla bir bütünen önderliğini özgürleştirecektir", "Serhıldan ruhuyla güneşle olacağız", "Kadın hareketinin başlatmış olduğu 'Öcalan'a özgürlük' şiarıyla tüm Kürt kadınları önderlik etrafında kenetlenelim" yazılı pankartlar ile "Kadın özgürleşmeden toplum özgürleşemez" yazılı dövizler ve Fransa'nın başkenti Paris'te 9 Ocak gecesi öldürülen üç Kürt kadın teröristden biri olan Sakine Cansız ile bebek katili Abdullah Öcalan'ın posteri, sarı, kırmızı, yeşil bez parçaları ile Öcalan'ın fotoğrafının yer aldığı flamalar asıldı.

Selis Kadın Derneği yöneticilerinden Ruşen Seydaoğlu tüm Kürt kadınlarına nöbete katılmaları için çağrıda bulunarak, 24 saat sürdürecekleri "Öcalan'a özgürlük" nöbeti için çadırlara geçti. (KKE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com