BEBKA İlk Toplantısını Yaptı

BEBKA İlk Toplantısını Yaptı
Kısa adı BEBKA olan Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı'nın verdiği destekler Bursa'nın Gemlik ilçesinde anlatıldı.

Kısa adı BEBKA olan Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı'nın verdiği destekler Bursa'nın Gemlik ilçesinde anlatıldı.
Gemlik Ticaret Borsası'ndaki toplantıya Kaymakam Bilal Çelik'in yanı sıra çok sayıda daire müdürü ve kurum yöneticisi katılırken, özel işletme sahipleri faza ilgi göstermedi. BEBKA uzmanlarından Tamer Değirmenci ve İpek Akad'ın birlikte gerçekleştirdiği sunumda, BEBKA'nın ülke genelinde kurulan 26 kalkınma ajansından biri olduğu, kendi bölgesi için 12 milyon TL'lik bir kaynak ayrıldığı bildirildi. BEBKA'nın hazırlanacak projelere 20 bin lira ila 400 bin lira arasında destek sağlayacağını söyleyen uzmanlar, bu ödemelerin kurumlar için yüzde 75'inin, özel işletmeler için ise yüzde 50'sinin hibe olacağını kaydetti.
Ayrıca proje hazırlama konusunda bir kurs düzenleneceğini belirten uzmanlar, proje kabulünün 28 Ocak 2011 tarihinde sona ereceğini açıkladı.
Toplantı sonunda konuşan Gemlik Kaymakamı Bilal Çelik, proje konusunda kaymakamlık olarak yardımcı olacaklarını söyledi.
BEBKA'ya müracaat için gerekli formların kaymakamlık ve ticaret odalarından alınabileceği öğrenildi.
Devlet Planlama Teşkilatı'na bağlı olarak faaliyet gösteren ve Bursa Valisi Şahabettin Haput'un dönem başkanlığını yaptığı, Eskişehir Valisi Mehmet Kılıçlar ile Bilecik Valisi İbrahim Akpınar'ın da yönetim kurulu üyesi olduğu BEBKA'nın genel merkezi ise Buttim'de bulunuyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com