Bebka Yönetim Kurulu Bursa'da Toplandı!

Bebka Yönetim Kurulu Bursa'da Toplandı!
Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansının (BEBKA) ilk genel toplantısı Bursa'da yapıldı...

Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansının (BEBKA) ilk genel toplantısı Bursa'da yapıldı.

Eskişehir Kent Konseyi'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Eskişehir, Bursa, Bilecik illerindeki kalkınma fırsatlarının saptanması ve bölgeler arası gelişmişlik farklılıklarının azaltılması amacıyla toplanan çalıştay açılışı, Eskişehir Valisi ve BEBKA Dönemsel Başkanı Mehmet Kılıçlar tarafından yapıldı. Eskişehir Kent Konseyini temsilen Genel Sekreter İsmail Kumru, Eskişehir Valisi Mehmet Kılıçlar, Bursa Valisi Şahabettin Harput, Bilecik Valisi H. İbrahim Akpınar, Eskişehir Mali Hizmetler Daire Başkanı Ali Rıza Saltuk, Ulaştırma Daire Başkanı Kadir Akyurt, Mali Hizmetler Strateji Şube Müdür Vekili Emine Şahin, Bursa ilçe kaymakamları ve katılımcı illerin BEBKA genel kurul üyeleri katıldı.

BEBKA'nın şehirler arasındaki işbirliğini güçlendireceğini belirten Eskişehir Valisi Mehmet Kılıçlar, 'BEBKA, Bursa, Eskişehir ve Bilecik arasındaki işbirliğini güçlendirecektir. Genel sekreterinin atanması ve personel eksiğinin giderilmesiyle çalışmalarına resmen başlamıştır. Önümüzdeki günlerde Eskişehir ve Bilecik?te kurulacak yatırım ve destek ofisleri için personel alımı olacaktır' dedi.

Çalıştayda bölgeyi ilgilendiren akımlar, fırsatlar, tehditler ve mevcut durum beyin fırtınası oturumları ile yapıldı. Toplantılarda Eskişehir'den katılan Turizm ve Tanıtma Derneği,Lületaşı Derneği ve Yunus Emre Kültür Sanat ve Turizm Vakfı özellikle, el sanatları ve Frigya dünya kültür mirasının değerlendirilmesi konusunu katılımcılarla paylaştı.

İki gün süren toplantıda BEBKA'nın geleceğinin nasıl şekilleneceği konusunda önemli Karalar alındı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com