BEBKA yönetim kurulu toplantısı Bilecik'te yapıldı

BEBKA yönetim kurulu toplantısı Bilecik'te yapıldı
Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) Yönetim Kurulu toplantısı Bilecik'te yapıldı.

Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) Yönetim Kurulu toplantısı Bilecik'te yapıldı.
Valilik Toplantı Salonu'nda yapılan toplantıya Bilecik Valisi Halil İbrahim Akpınar, Eskişehir Valisi Dr. Kadir Koçdemir, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, Bilecik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Azmi Özcan, Bilecik İl Genel Meclisi Başkanı Hasan Hüseyin Çelik, Eskişehir İl Genel Meclis Başkanı Ahmet Yapıcı ve BEBKA Genel Sekreteri Dr. Mehmet Sait Cülfik katıldı.
Vali Akpınar, Bursa, Eskişehir ve Bilecik illerinin kalkınmasının ve gelişmesinin desteklenmesi amacıyla BEBKA kalkınma ajansının kurulduğunu ve faaliyetlerini devam ettirdiğini söyledi. 2011 yılında projelerin desteklenmesi amacıyla yaklaşık 12 milyon liralık teklif çağrısı yapıldığını belirten Vali Akpınar, şöyle konuştu:
"Projeler, sonuçlandırma aşamasına geldi. İlk teklif çağrılarındaki projelerin gerçekleştiğini görüyoruz. Bu yıl içerisinde proje çağrılarına çıkıldı, ilgili firmalardan, kamu kurumlarından veya ortak kuruluşlardan teklifler alındı. Projeler değerlendirme aşamasında. İlimizde ekonomiyi, turizmi ve yeni gelişmeleri desteklemek üzere faaliyetlerimiz devam ediyor. Üç ilimiz hızlı gelişen iller içerisinde Türkiye'de. Daha da sağlıklı bir şekilde gelişmesi için katkılarda bulunmaya devam edeceğiz."Toplantıda, 2011 yılı proje teklif çağrıları, 2011 yılı BEBKA faaliyet raporu, 2011 yılı bütçe sonuçları ve 2012 yılı Şubat ayı gerçekleşme raporu ile diğer gündem maddeleri görüşüldü.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com