BEBKA’DAN 76 projeye destek

BEBKA’DAN 76 projeye destek
(BEBKA)’nın, 2011 yılı Mali Destek Programları değerlendirme sonuçları açıklandı.

Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA)’nın, 2011 yılı Mali Destek Programları değerlendirme sonuçları açıklandı. Toplam 76 proje destek almaya hak kazandı.
Sürdürülebilir kalkınma anlayışını hayata geçirmek için Kalkınma Bakanlığı’nın koordinasyonunda çalışmalarını sürdüren BEBKA tarafından, 2011 yılı Mali destek programlarında üç alandaki proje teklif çağrısında hem KOBİ’lerin hem de kar amacı gütmeyen kuruluşların projeleri desteklendi. Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı tarafından 20 Eylül 2011 tarihinde kamuoyuna duyurulan ve 15 Aralık 2011 gününe kadar başvuru kabulü yapılan 2011 yılı mali destek programlarına 160’ı Ar-Ge ve yenilikçilik, 112’si çevre ve enerji ve 96’sı sosyal kalkınma olmak üzere toplam 368 proje başvurusu yapıldı.

AR-GE PROJELERİNE BÜYÜK DESTEK
2011 yılı Mali Destek Programları değerlendirme süreci kapsamında Kalkınma Ajansları Proje ve Faaliyet Destekleme Yönetmeliğine göre yesteklenmeye hak kazanan projeler belirlendi. 8 Mart 2012 tarihinde yapılan BEBKA Yönetim Kurulu Toplantısında mali destek almaya hak kazanan projeler onaylandı. Kar amacı güden kuruluşlara yönelik çevre ve enerji mali destek programı kapsamında 12 proje, kar amacı gütmeyen kuruluşlara yönelik çevre ve enerji mali destek programı kapsamında 17 proje, Ar-Ge ve yenilikçilik mali destek programı kapsamında 29 proje ve sosyal kalkınma mali destek programı kapsamında 18 proje olmak üzere toplam 76 proje destek almaya hak kazandı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com