BEBKA'dan 'proje yazma' semineri

BEBKA'dan 'proje yazma' semineri
Bilecik'in Bozüyük ilçesinde, Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) tarafından "proje yazma" konulu eğitim semineri verildi.

Bilecik'in Bozüyük ilçesinde, Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) tarafından 'proje yazma' konulu eğitim semineri verildi.
Yatırım ve destek uzmanları tarafından Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi salonunda verilen eğitim seminerine kamu ve özel kuruluşlardan 60 kişi katıldı. Seminerin açılış konuşmasını yapan yatırım destek uzmanlarından Serhat Karasungur, Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA), 2011 yılı mali destek programları çerçevesinde çevre ve enerji, Ar-Ge ve yenilikçilik ve sosyal kalkınma alanlarında toplam 16 milyon TL hibe verileceğini söyledi.
BEBKA'nın birçok alanda sunulacak projeleri destekleyeceğini kaydeden Karasungur, 'Sürdürülebilir kalkınma anlayışını hayata geçirmek amacıyla Kalkınma Bakanlığı'nın koordinasyonunda çalışmalarını sürdüren BEBKA, 2011 yılı mali destek programlarında üç alandaki proje teklif çağrısında hem KOBİ'leri, hem de kar gayesi gütmeyen kuruluşları destekleyecektir. Çevre ve enerji programında çevre kirliliğinin önlenmesi, mevcut kirlilik kontrol ve arıtma sistemlerinin geliştirilmesi, enerji verimliliğinin artırılması ve yenilenebilir enerjiye geçişin sağlanmasına yönelik projeler desteklenecektir. Ar-Ge ve yenilikçilik programında KOBİ'lerin tasarım, ürün geliştirme ve ticarileşme ile ilgili projeleri ile bu konuda ortak kullanıma yönelik işbirliği ve altyapıların oluşturulması projeleri beklenmektedir. Sosyal kalkınma programında engelliler, yaşlılar ve kadınlara yönelik istihdam, sosyal hayata katılma projeleri yer alacaktır. Çevre ve enerji programında 9 milyon, Ar-Ge ve yenilikçilik programında 5 milyon ve sosyal kalkınma programında 2 milyon olmak üzere 2011 yılı proje teklif çağrısında toplam 16 milyon TL hibe verilecektir' şeklinde konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com