BEDAŞ taşeron işçilerinden eylem

BEDAŞ taşeron işçilerinden eylem
Enerji-Sen sendikasına üye oldukları gerekçesiyle işten atılan BEDAŞ taşeron işçileri, Taksim Meydanı’ndan Talimhane Caddesi’ndeki BEDAŞ önüne yaptığı yürüyüşle işten atılmaları protesto etti.
Taksim Meydanı’nda “Taşerona teslim olmayacağız”, “Kürtajla değil, taşeronla uğraş”, “Havada, karada her yerde direniş”, “Her taşeron bir Uluderedir” pankart ve dövizleri taşıyarak BEDAŞ’a doğru yürüyüşe geçen işçiler, “Direne direne kazanacağız”, “Kavga bitmedi daha yeni başlıyor” sloganları attı.
 
Cumhuriyet'in haberine göre, işçilere yürüyüş boyunca işyerlerinin balkonundan ve yoldan geçen yurttaşlar alkışlarla destek verdi. BEDAŞ önünde yapılan açıklamada Enerji-Sen’e üye oldukları ve maaşlarını zamanında istedikleri için 120 işçinin iş aktinin fesh edildiği anımsatılarak, “Bizler İş Hukuku’nun 34 maddesine göre 20 gün maaş alınamaması durumunda iş edinimi yerine getirmeme hakkımızı kullandık. Bizler maaşlarımızı alıp işe başlamayı beklerken işten atıldık. Bizler hakkımızı alana kadar burada eylemlerimize devam edeceğiz. Burada öyle bir ateş yakacağız ki koltukları salyacağız. Hak verilmez alınır diyerek mücadelemizi sürdüreceğiz. Başbakan’ın deyimiyle taşeron Uludere’dir” denildi.(SNK)  
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com