Bedava bilet uygulaması devam edecek mi?

Bedava bilet uygulaması devam edecek mi?
Türkiye Futbol Federasyonu, yeni futbol disiplin talimatının yürürlüğe girdiğini bildirdi.
Yeni sezonda takımların seyircisiz oynayacakları müsabakalarda kadın ve çocukların ücretsiz olarak stadyumlara girebilmeleri uygulaması devam edecek.
 
Futbol Federasyonu'ndan yapılan açıklama şöyle;
 
"TFF Yönetim Kurulu'nun kabul ettiği Yeni Futbol Disiplin Talimatı'nda, Disiplin Hukuku'nun güncel ihtiyaçlarını etkin bir biçimde karşılamak ve Futbol Disiplin Talimatı'nda yaşanan bazı aksaklıkların giderilmesi amaçlandır. Öncelikle diğer talimatlarla çelişkiler giderilerek talimat sistematiği gözden geçirildi. Birbirinin tekrarı veya muğlak olan madde ve ifadeler sadeleştirildi. Bunun dışında gerek disiplin yaptırımları gerekse bunların uygulanması açısından yenilikler içeren madde ve hükümler eklendi.
 
Bu yeniliklerden ilki, Futbol Disiplin Talimatı'nın 35. maddesinde öngörülen futbolculara ve lig statülerinde belirtilen sahaya girebilecek kişilere, meydana getirdikleri bazı ihlaller nedeniyle para cezası verilmesi oldu. Eklenen bu hüküm ile birlikte, Futbol Disiplin Talimatı'nda yer alan sportmenliğe aykırı hareket, sportmenliğe aykırı açıklamalar, kişilik haklarına saldırı, hakaret ve tehdit, ayrımcılık, bilinçli kart görme, şiddetli hareket, saldırı ve kavga ihlalleri nedeniyle, ilgili maddelerde belirtilen cezalara ek olarak futbolculara ve lig statülerinde belirtilen sahaya girebilecek kişilere para cezası verilmesi öngörüldüğü gibi sportmenliğe aykırı fiiller nedeniyle kişilere yalnızca para cezasının verilebilmesi de öngörüldü.
 
Bir başka değişiklik ise, geçen sezon Spor Toto Süper Final kademesi ile birlikte yürürlüğe konan, çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle verilen seyircisiz oynama cezalarının Play-Off müsabakalarında infaz edilmemesi ve Play-Off müsabakalarında çirkin ve kötü tezahürat ihlallerinin sıfırlanması uygulamalarının kaldırılması oldu.
 
Yeni sezonda takımların seyircisiz oynayacakları müsabakalarda kadın ve çocukların ücretsiz olarak stadyumlara girebilmeleri uygulaması devam edecektir. Bununla birlikte, kadın ve çocukların ücretsiz olarak izleyebildikleri müsabakalar nedeniyle disiplin kurulları tarafından saha olayları nedeniyle seyircisiz oynama veya saha kapatma cezası verilmesi halinde o kulüple ilgili olarak kadın ve çocukların stadyuma alınması uygulanmayacak olup, seyircisiz oynama cezasının uygulanacağı müsabakalarda protokol tribünü dışındaki hiçbir tribüne sezon sonuna kadar seyirci alınmayacaktır.
 
Aynı şekilde bir sezonda kadın ve çocukların ücretsiz olarak izledikleri müsabakalarda iki defa çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle disiplin yaptırımı uygulanması halinde, yine o kulübün evinde seyircisiz oynama cezasının uygulanacağı müsabakalarda protokol tribünü dışındaki hiçbir tribüne sezon sonuna kadar seyirci alınmayacaktır.
 
Yeni Futbol Disiplin Talimatı ile birlikte gelen önemli bir değişiklik de hak mahrumiyeti cezalarının infazında yaşanacaktır. Yeni düzenleme ile 90 gün ve daha az hak mahrumiyeti ceza alan kişilerin cezaları, iki sezon arasındaki dönemde infaz hesabında sayılmayacak, bu dönemde cezanın infazı duracak ve yeni sezonla birlikte tekrar devam edecek." (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com