'Beddua etti' diye yurtdışı yasağı

'Beddua etti' diye yurtdışı yasağı
Başbakan'a tükürdüğü ve hakaret ettiği iddiasıyla gözaltına alınan gence yurtdışına çıkma yasağı konuldu.

Dün Başbakan'ın konvoyunun Beşiktaş'taki ofisinin yakınında Başbakan'ın aracına tükürdüğü ve 'Allah belanı versin' dediği için gözaltına alınan  Koray Ç. için yurtdışına çıkış yasağı getirilerek serbest bırakıldı.

Kısıklı'daki evinden Beşiktaş'daki ofise geçen Başbakan'ın aracı ışıklarda durduğu sırada korumalar arabadan inmiş ve Koray Ç.'nin üstüne koşmaya başlamıştı. Ne olduğunu anlayamayan genç araca tükürdüğü ve hakaret ettiği için gözaltına alınmak istendi. Yanındaki arkadaşlarının da tepki gösterdiği olayda birşey yapmadığını söylemesine rağmen polis aracına götürülen Koray Ç.'nin arkadaşları da  ‘polisin görevini yapmasına engel olmaktan’ gözaltına alındı.

Sadece korumaların iddiaları üzerinden yaka paça götürülen gençlerden Koray Ç. mahkemeye sevkedildi, arkadaşları ise emniyette serbest bırakıldı.

 Koray Ç., emniyetteki ifadesinde, hakkındaki iddiayı kabul etmedi. 'Devlet büyüklerine hakaret' suçlamasıyla  İstanbul Cumhuriyet Savcılığı'na sevk edilen Koray Ç. savcılığın ardından çıkarıldığı mahkeme tarafından 'yurtdışı çıkış yasağı' konularak serbest bırakıldı.
 
 Yaşanan olayda akla şu sorular geliyor; elinde palayla sokaklarda terör estiren kadınları tekmeleyenlere yasak koymayı aklına dahi getirmeyen, ellerini kollarını sallayarak yurtdışına gitmesini izleyenler ellerinde bir kanıt olmadan korumaların iddiasıyla bir genci önce gözaltına alıp ardından da yasaklar koymaya adalet mi diyor? (MRE)
 
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com