Bedelli askerlikte flaş gelişme!

Bedelli askerlikte flaş gelişme!
AKP Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu twitter’dan yaptığı açıklamada 'Bedelli Askerlik' konusunu Başbakan Erdoğan ile görüştüklerini ve önümüzdeki torba yasada konuyu ele alma yönünde kanaat oluştuğunu açıkladı.

AKP'li Hacı Bayram Türkoğlu'nun twitter üzerinden yaptığı 'Bedelli askerlik' açıklamasını Bülent Arınç Bakanlar Kurulu toplantısının ardından yaptığı açıklmada yalanladı. Arınç "Bedelli askerlik gündemimizde yok" dedi.

İşte AKP Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu’nun attığı o tweetler
 
#bedelliaskerlik ile ilgili Kızılcahamam’da Başbakanımız ve hükümet yekililerimiz ile yürüttüğümüz istişareleri sizlerle paylaşıyorum.
2-Bedelli Askerliği talep edenlerle başvuranlar arasındaki büyük oran farkının en büyük sebebi; “BAŞVURU ŞARTLARI” dır..
3- Bedelli Askerlikte başvuru sayısının az, talebin ise çok olmasının sebebi olan bedeli askerliğe başvuru şartlarında düzenlemeye gerekir
4- Bedelli Askerlikte düzenleme yapılması gereken şartlardan birisi FİYAT, diğeri de YAŞ SINIRI’dır.
5- Bedelli Askerlikte yaş şartında en alt rakam olarak 25-28 yaş aralığı, başvuru oranının düşüklüğüne bakılırsa daha makul bir seviyededir.
6- Bedelli Askerlikte fiyat ya yaş sınırı alta indirilip sabit kalabilir ya da yaş sınırı ile beraber indirilebilir.
7- Yürüttüğümüz görüşmelerde bedelli askerliğin Mart ya da Nisan ayında torba yasa kapsamına alınacağına yönelik bir kanaat oluşmuştur.
8-İşyerini yeni açanların,hasta olan çocuk,eş,anne-babasına bakmakla yükümlü bulunanların mağduruyetinin giderilmesi zaruri bir hal almıştır.
9- Bedelli askerlikte yaşa takılanların yaşadıkları problemlerin farkındayız. Yeni torba yasada bu hususun sıkı takipçisi olacağız
.(MUE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com