Bedelli İçin Karar Günü!

Bedelli İçin Karar Günü!
Erdoğan askerlik için bugün Karargah'ta taslak hakkında brifing alacak ve kararı verecek..

Askerlik çağına gelmiş milyonlarca gencin gözü kulağı, bugün Genelkurmay’dan ve Hükümet’ten gelecek haberde olacak. Erdoğan bugün Karargah'ta taslak hakkında brifing alacak ve kararı verecek..

Milyonların beklediği haber
Başbakan Erdoğan, bugün Genelkurmay Karargahı'na giderek, askerlerin hazırladığı projeye ilişkin brifing alacak ve kararını verecek.

Haftalardır beklenen buluşmada, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Işık Koşaner, tek tip askerlikle ilgili çalışmayı Başbakan Erdoğan'a sunacak.

İlk sızan bilgilere göre, Genelkurmay, eğitim durumuna bakılmaksızın herkes için aynı süre askerlik modelini istiyor. Hükümet’in ise buna karşı çıktığı, üniversite mezunları için süre ayrıcalığının devam etmesini istediği belirtiliyor.

Ayrıca, Başbakan Erdoğan’ın çalışmaya bedelli askerliğin de dahil edilmesini önerdiği kaydediliyor.

Kulislerde ise, altı aylık kısa dönem askerlik süresinin sekiz aya çıkacağı, 15 aylık uzun dönem askerliğin ise 12 aya ineceği konuşuluyor. Yedek subaylığın ise kapsamı daraltılarak devam edeceği de sızan bilgiler arasında.

Genelkurmayın bedelli konusuna sıcak bakmadığı, ancak belli bir yaşın üstüne bedelli hakkı verilebileceği de öne sürülüyor.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com