Bedri Baykam'ı Bıçaklayan Kişi Tanıdık Çıktı!

Bedri Baykam'ı Bıçaklayan Kişi Tanıdık Çıktı!
Ressam Bedri Baykam'ı bıçaklayan Çelikel'in geçmişi kafa karıştırdı. Zanlı 'Allah'tan başka ilah yoktur' diye bağırınca polis 'provokasyon' üzerine yoğunlaştı.

Türkiye sanatı bu kez bıçak üzerinden gündemine aldı. Ünlü ressam Bedri Baykam ve asistanı Tuğba Kurtulmuş'a saplanan bıçak, karanlığa ulaştı. Baykam ve asistanı ölümden dönerken sorular akıllara yığıldı: "Neden?" Polis cevaba ulaşmak için saldırgan Mehmet Çelikel (36) ile ilgili soruşturmayı derinleştirdi. "İlginç bir kişilik" olan Çelikel'in CV'si de oldukça dikkat çekiciydi. İstanbul Fatih'te yaşayan Çelikel, 5 yıldır işsizdi. 2 defa evlenip boşanan saldırgan manik depresif tedavisi görüyordu. Zanlı, 1998'de de karısının eski nişanlısını bıçaklamış ve 6 ay hapis yatmıştı. 3 kardeşi de psikolojik tedavi gören Çelikel mahallede "Psikopat Mehmet" olarak biliniyordu. Komşuları Çelikel için "Sağlam ayakkabı değildi" yorumunu yaptı. İşte bu ilginç kişiliğin Baykam'a ulaşma noktası da akıllarda soru işareti bıraktı.

AĞABEYİ DE GÖZALTINDA
Saldırgan ifadesinde "Baykam'ı televizyonda gördüm. Tipini beğenmedim. Facebook'tan da hayran sayfasına girdim. Buradan programlarını öğrenip saldırıyı gerçekleştirdim" dedi. Ancak Çelikel'in teslim olduktan sonra "Bir Cumhuriyet düşmanını bıçakladım. Allah'tan başka ilah yoktur. Dine küfreden ressamı bıçakladım, inşallah ölür" diye bağırması, poliste olayın provokasyon olduğu yönünde izlenim yarattı. Bu kapsamda zanlının yakın çevresi ve irtibatları incelemeye alındı. Olayla ilgili Çelikel'in ağabeyi ve eniştesi de sorgulanıyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com