'Beğen'dikçe soyunuyor

'Beğen'dikçe soyunuyor
Markaların reklam ve kampanya savaşının geldiği son noktaysa yaratıcı olduğu kadar tepki çekecek bir girişim; Hollandalı kadın giyim markası Stüssy Facebook üzerinde takipçi kazanmak için ‘beğen’ karşılığında bir kadının soyunmasını vaat ediyor.
“Strip for Likes” sloganıyla yürütülen kampanya, markanın Facebook üzerindeki takipçilerinin kampanya modelinin fotoğrafını beğenmesini istiyor.
 
Bunun karşılığında katlarca erkek kıyafeti giyen model beğeni aldıkça soyunuyor.
 
Bu noktaya kadar doğru işleyen stratejinin takıldığı en büyük büyük engel Facebook’un uyguladığı anti-çıplaklık politikası.
 
Bunun yanı sıra Facebook’un kullanım şartlarında bulunan “Facebook’a ait her hangi biri fonksiyonun promosyon amaçlı kullanılmaz” maddesi de markanın önündeki bir diğer engel olarak göze çarpıyor.
 
Marka yetkilileri fikrin en akıllıca olan kısmının striptiz yapacak olan modelin bir defa beğenildiğinde, daha sonra kullanıcılar tarafından tekrar ziyaret edilip modelin kıyafetlerinin kontrol edilecek olması olduğunu ifade ediyorlar. Böylece daha çok Stüssy kıyafetine bakılacağını söylüyorlar. (SNK)
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com