'Behzat Ç Ahmet Hakan'ı Örnek Alıyor!'

'Behzat Ç Ahmet Hakan'ı Örnek Alıyor!'
Her geçen gün daha da keyif veren Behzat Ç. dizisi, ilginç göndermeleriyle de kendisinden konuşturuyor...

Televizyon Gazetesi yazarı Şadan Kaba'nın Behzat Ç. dizisi üzerine farklı bir yorumu;

Behzat Ç.de ilginç olaylar serisi birbirini izliyor. Dizideki değişik konulara yapılan göndermeler dikkatlerden kaçmıyor.

Cinayet Büro Amiri Behzat'ın ekibindeki komiser Harun'un türbanlı kızla yakınlaşması ve arkadaşını koruma nedeniyle başka bir kadınla polemiğe girmesi mütedeyyin çevrelere karşı bir mesaj niteliği taşıyordu.

Ayrıca dizide bir kadın gazetecinin tutuklanması “Ahmet Şık” olayını akıllara düşürdü ve bu göndermeler bir “destek” olarak yorumlandı.

Göndermeler bununla da kalmadı Behzat'ın emniyetteki yapılanmaya kafa tutması bugün tartışılan kimi olaylar karşısında Behzat'ın safını belli eden mesajlar içeriyordu.

Behzat Ç dizisindeki bu olaylar TV dizileriyle arasının pek olmadığını bildiğimiz Ahmet Hakan'ın da dikkatinden kaçmadı. Ahmet Hakan'ın geçtiğimiz günlerde yazdığı yazının başlığı “Behzat Ç.' yoldaşım oldu” şeklindeydi. Ahmet Hakan, okuyucularına Behzat Ç.'ye olan sempatisini şu sözlerle aktardı: “ Behzat Ç. var ya Behzat Ç.... Tam benim kafa dengi bir dizi oldu çıktı. Şöyle ki:

Bir bakıyorsun türbana sahip çıkıyor. Etrafta 'Yoksa bu dizi cemaatçi mi oldu' teraneleri yükselirken ertesi hafta 'Emniyet içindeki cemaatçi yapılanma' falan demiyor mu, bozuyor bütün ezberleri. Hrant'a sahip çıkıyor. Laikçi klişelerine yüz vermiyor. Sistemle başı hoş değil...

Kendisini statükolardan statüko beğenmek zorunda hissetmiyor. Nalına vuruyor, yetinmiyor, mıhın hatırı kalır diye bir de mıha vuruyor. Eyvallah falan da etmiyor hani...”

Bütün bunların sonunda iki önemli sonucun varlığından sözedebiliriz. Birincisi; Ahmet Hakan'ın bugüne kadar itibar etmediği ve mutfağa geçerken ancak gözünün ucuyla bakmaya tahammül edebildiği yerli diziler, bundan böyle Behzat Ç. ile birlikte Ahmet Hakan'ın gözünde makus talihlerini yenebilme şansına kavuştular.

İkincisi ise; Behzat Ç., resmen Ahmet Hakan'ı örnek alıyor.


 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com