Behzat Ç.'deki alkol ayarına sert tepki

Behzat Ç.'deki alkol ayarına sert tepki
"Türkiye'yi yönetenler, Suriye ile savaşın eşiğinde iken bile bir televizyon dizisinin alkolüyle filan uğraşıyor"

Almanya'nın Essen kentinde dün düzenlen okuma akşamına katılan Behzat Ç. dizisinin yaratıcısı Emrah Serbes, "Türkiye'yi yönetenler, Suriye ile savaşın eşiğinde iken bile bir televizyon dizisinin alkolüyle filan uğraşıyor" dedi.

Yazdığı kitaplarla polisiye karekteri Behzat Ç.'yi yaratan Emrah Serbes, Almanya'nın Essen kentinde sekizincisi düzenlenen Türk-Alman Edebiyat Festivali Literatürk'ün davetlisi olarak dün okuma akşamına katıldı. Essen'de gerçekleşen ve çevirmen Oliver Kontny tarafından Almanca'ya çevrilen okuma akşamında Emrah Serbes, kitabından sayfalar okudu ardından da, kitapları ve televizyon dizisine uyarlanan Behzat Ç. ile ilgili soruları yanıtladı.

“Çok övünecek bir tarzım yok ama okuyucuların, hikaye gerçekten yaşanmış ve bunu birisi anlatıyor diye inanmasını istiyorum“ diyen Emrah Serbes, "Kitaplarımı ortalama üç bin kişi filan okuyordu, televizyon dizisine uyarlanınca birden yedi bucuk milyona fırladı ve birden bire popüler kültürün parçası olduk ister istemez.Yurdışına, buralara kadar ulaşmış. Gel ki o kültür de seni kabûl etmiyor, ben çok popüler adamlara uymuyorum. Çoğu zaman insanlar, benim için bakıp bu mu Behzat Ç.'nin yazarı, daha efendi, daha oturaklı bir adam bekliyorlar ve bu çocuk mu? Tipi de birşeye benzemiyor, bu nasıl yazar diye konuşuyorlar" diye anlattı.

SURİYE İLE SAVAŞIN EŞİĞİNDE İKEN BİLE DİZİNİN ALKOLÜYLE UĞRAŞIYORLAR

Bir süre önce Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın Behzat Ç. dizisine dair yaptığı eleştiriyi hatırlatan Emrah Serbes, "Başbakan yardımcısının başka işi mi yok. Memleketin meselesine baksın. Türkiye'nin Suriye ile savaşın eşiğine geldiği bir ortamda, Behzat Ç.'de alkol içiliyor, evlilik dışı ilişkiler yaşanıyoru tartışıyoruz" ifadelerine yer verdi.

Dinleyicilerle ara ara samimi sohbet etmeyi de ihmal etmeyen Emrah Serbes, "Moderatörün bir sorusu üzerine Annem de, bir soruyu sekiz yüz ayrı şekilde sorar ve çoğu zamanda sigortalı bir işim olsun diye uyarır.Buraya gelirken de oğlum, oralarda Türkiye'yi kötüleme diye uyardı. Ben de ya anne orada söyliyeceklerimi, burada da söylüyorum deyince, burada söyle ama oralarda söyleme diye tenbihledi" diye anlattı. (BCK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Fox TV’ye çirkin saldırı14 Ocak 2015 Çarşamba 12:55
 • Yandaş medya açık açık hedef gösterdi14 Ocak 2015 Çarşamba 12:45
 • Havuz yazarı konferanstan kovuldu13 Ocak 2015 Salı 13:24
 • Economist: Türk medyası için zor zamanlar09 Ocak 2015 Cuma 11:04
 • “AKP basını bitirdi“09 Ocak 2015 Cuma 10:26
 • "Bu ayıp, bu kan asla temizlenemeyecek"08 Ocak 2015 Perşembe 16:50
 • Atilla Taş'tan olay yaratan 'Yüce Divan' tweeti!06 Ocak 2015 Salı 11:11
 • Hülya Avşar'dan Sözcü'ye dava!25 Aralık 2014 Perşembe 10:49
 • Milliyet'te deprem, hangi isimlerin görevine son verildi?17 Aralık 2014 Çarşamba 11:27
 • Abdülkadir Selvi'nin kafası karıştı15 Aralık 2014 Pazartesi 10:54
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com