Behzat Ç. Dizisine Şok Dava!

Behzat Ç. Dizisine Şok Dava!
Star TV ekranlarında yayınlanan Behzat Ç. adlı polisiye dizide Star Gazetesi yalan haber yapan gazete olarak lanse edildi.

Vicdanı kanunların önüne geçen agresif polis karakteriyle dikkat çeken bol argolu televizyon dizisi Behzat Ç'de dün akşam Star Gazetesi hedef gösterildi.

Doğan Grubu'na bağlı Star TV'de yayınlanan ve 'Bir Ankara polisiyesi' sloganıyla yayınlanan başrollerinde Erdal Beşikçioğlu'nun oynadığı Behzat Ç. Adlı polisiye dizide, Star Gazetesi para karşılığı yalan haber yapan, manken firikiklerini yayınlayan gazete olarak lanse edildi.

YALAN HABER YAPAN GAZETE, STAR GAZETESİ

Dizinin bir sahnesinde ana karakter Behzat Ç. Hakkında yapılan yalan haber Star Gazetesi'nin sayfalarında yayınlanmış gibi gösteriliyor. Gazetenin logosu buzlanmış da olsa, net bir şekilde Star Gazetesi olduğu anlaşılıyor. Aynı gazetenin arka sayfasında ise bir mankenin firikiğiyle ilgili haber gösterilerek, gazete eleştiriliyor.

Behzat Ç'nin yapım firması Adam Film, konuyla ilgili Star Gazetesi'ne açıklama yapıldığını ve başka bir açıklama yapılmayacağını bildirdi. Gerekli görüldüğü takdirde firmanın web sitesinde konuya ilişkin bir açıklama yapılacağı da belirtildi.

AÇIKLAMA TATMİN EDİCİ DEĞİL

Haber 7'nin ulaştığı Star Gazetesi Yayın Koordinatörü Mustafa Kartoğlu, hukuki sürecin başlatıldığını belirterek, “Kasıt olup olmadığı yönünde bir kanaatimiz yok” dedi. Firmanın gazeteye gerekli açıklamayı yaptığını hatırlatmamız üzerine Karntoğlu, “Yapılan açıklama tatmin edici değil, net bir cevap alamadık. Bir gün beklemiy uygun gördük” cevabını verdi.

Bunun bir medya savaşı gibi yansıtılmaması gerektiğini belirten Kardoğlu, bu durumun izahının yapılması gerektiğini vurguladı.

AHMET KAYA HATIRLATILDI

Dizide yalan haberin göründüğü sahnede geçen diyalog ise oldukça ilginç. Ahmet Kaya hakkında yalan haber yapıldığı ve 10 yıl sonra yalanın ortaya çıktığı belirtiliyor. Ahmet Kaya ile ilgili yalan haberi Hürriyet gazetesinde yayınlanmış ve bir süre sonra haberi yalan olduğu ortaya çıkmıştı.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com