Behzat Ç.'nin senaristine Başbakan'a hakaretten 12 yıl hapis!

Behzat Ç.'nin senaristine Başbakan'a hakaretten 12 yıl hapis!
Behzat Ç.'nin senaristi Emrah Serbes'e Başbakan Erdoğan'a hakaretten 12 yıl hapis!
Behzat Ç.'nin senaristi yazar Emrah Serbes'e bir televizyon programında 1 Mayıs olaylarını değerlendirirken Başbakan Tayyip Erdoğan, İçişleri Bakanı Muammer Güler ve İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu’ya hakaret ettiği gerekçesiyle 12 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.
 
“Kamu görevlisine görevinden dolayı hakaret ettiği” iddiasıyla İstanbul Cumhuriyet Savcısı Hasan Bölükbaşı tarafından hazırlanan iddianame, İstanbul 18. Sulh Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi.
 
Serbes hakkında hazırlanan iddianamede, soruşturmanın BİMER’e iletilen e-posta gönderisinin işleme konulmasının ardından başladığı belirtildi. Serbes’in, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Bayramı’nın İstanbul Valiliği’nin Taksim’in kutlamaların dışında tutulması kararını televizyonda eleştirdiği kaydedilen iddianamede Serbes’in söylemlerinin kamu görevlisine görevinden dolayı hakaret suçu ile TCK’nın 301. maddesi kapsamına girdiği öne sürülerek şikâyette bulunulduğunu iddia edildi.
 
Emrah Serbes’in soruşturma sırasında verdiği ifade de iddianamede özet olarak  “1 Mayıs 2013’te mülki amirlik tarafından izin verilmememisine rağmen göstericilerin Taksim’e yürümek istediğini, çevik kuvvet ekiplerinin biber gazlı, tazyikli suyla eylemcilerin Taksim’e çıkarılmadığını, 17 yaşındaki bir genç kızın başına isabet eden gaz kapsülü sonucu yoğun bakıma kaldırıldığını, olayların başlangıcında duyarlı bir vatandaş, bir yazar olarak 1 Mayıs gösterilerine katıldığını söylediği” ifadeleri yer aldı. (BCE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com