Behzat Ç.'ye tepki

Behzat Ç.'ye tepki
Yeşilay Genel Başkanı Muzaffer Balcı, Behzat Ç’nin Türk polisini temsil etmediğini söyleyerek “24 saat içki ve sigara içen, argo konuşan kişi, Türk polisini temsil edemez. Halkın tepkisine de neden olan bu dizi göreceksiniz, yakında yayından kalkacaktır”

Gölbaşı Polis Akademisi'nde gerçekleştirilen "Sigarayı bırakmada irade mi tıbbi gereçler mi etkilidir ?" konulu münazarada dereceye giren öğrencilere Yeşilay tarafından para ödülleri verildi.

Kapalı alanlarda sigara içilme yasağının ardından, sigara bıraktırma konusundaki tartışmalardan yola çıkan Gölbaşı Polis Akademisi öğrencileri, “Sigarayı bırakmada irade etkilidir” ve “Sigarayı bırakmada tıbbi gereçler etkilidir?” başlıklı münazara konularını iki grup halinde savunarak, çeşitli örnekler verdi. Jüride, Yeşilay Genel Başkanı Muzaffer Balcı’nın yanı sıra, Yeşilay Ankara Şube Başkanı Şemsettin Toprak ve bir Akademi yetkilisi de yer aldı.

Yeşilay Genel Başkanı Muzaffer Balcı münazarada yaptığı konuşmada, “Benim gönlüm ‘irade’den yana ancak her iki grup da iyi hazırlanmışlar, kendilerini tebrik ediyorum" dedi. Balcı, polisiye dizi Behzat Ç.’ye de tepki göstererek “24 saat içki ve sigara içen, argo konuşan kişi, Türk polisini temsil edemez. Senaryonun yazımına danışmanlık yapan emekli polisleri de kınıyorum. Halkın tepkisine de neden olan bu dizi göreceksiniz, yakında yayından kalkacaktır” diye konuştu.

Sonuçların açıklanması ile 2-G sınıfı öğrencilerinden kurulu ekip; "Sigarayı bırakmada tıbbi gereçler etkilidir" savını kazanarak 1’nci oldu ve toplam 600 TL para ödülü kazandı. İlk 3 grubun ödülleri Genel Başkan Balcı, Şube Başkanı Toprak tarafından temsili çek şeklinde verilirken, Akademi yetkilileri tarafından Balcı ve Toprak'a Akademi flaması ve şapkası hediye edildi.

Yeşilay Genel Başkanı Muzaffer Balcı ve Yeşilay Ankara Şube Başkanı Şemsettin Toprak dereceye girenlere temsili çek verdiler. Toprak, kampüsten ayrılırken yetkililere, gelecek yıl yapılacak seminer için, öğrencilerin streslerini atacağı bir "konser" sözü verdi.
(SRK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com