Bekir Bozdağ hanedanlık sistemine çabuk ısındı!

Bekir Bozdağ hanedanlık sistemine çabuk ısındı!
AKP Hükümeti, Cumhuriyet Tarihi’nde görülmedik bir hızla Devlet imkanlarını ailelerine ve yandaşlara peşkeş çekmeye devam ediyorAKP Hükümeti
, Cumhuriyet Tarihi’nde görülmedik bir hızla Devlet imkanlarını ailelerine ve yandaşlara peşkeş çekmeye devam ediyor.

Türk Halkı’nın, en doğru tabirle ‘’gözlerinin içine baka baka’’ yapılan, bu aile bireylerinin ve yandaşların Devlet’in özel kademelerine hangi gerekçelerle getirildikleri de belli değil.

‘’Herkese adalet ve eşitlik’’ sloganıyla 11 yıldır AKP Hükümeti’nin yönettiği Türkiye Cumhuriyeti anlaşıldığı üzere sadece AKP’lilere, AKP’lilerin ailelerine ve yandaşlarına ‘’adalet ve eşitlik’’ üzerine kurulmuş bir parti olduğunu yaptığı işlerle çok net belli ediyor.

Son olaylardan biri de yeni Adalet Bakanı olan Bekir Bozdağ’ın kardeşinin Adalet Bakanlığı Yüksek Müşavirliği’ne atanması oldu.

CHP’li Sezgin Tanrıkulu, TBMM Başkanlığı’na Başbakan Erdoğan’ın yanıtlaması istemiyle soru önergesi sundu. “Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın kardeşinin Adalet Bakanlığı Yüksek Müşavirliği’ne atanması etik midir?” diye sordu.

Soru önergesinde şu soruları yöneltti:

“-Hukuksal olarak bir engel  olmasa da Adalet Bakanı Sayın Bekir Bozdağ’ın kardeşinin Adalet Bakanlığı Yüksek Müşavirliğine atanması etik midir?

-Adalet Bakanı Sayın Bekir Bozdağ’ın göreve gelmesinden kısa bir süre sonra, kardeşinin Adalet Bakanlığı Yüksek Müşavirliği’ne atanması hangi ihtiyaçtan kaynaklanmıştır?

-Türkiye'de şu anda adil yargılanma hakkı, hukuk devleti ve insan haklarının korunmasına ilişkin çok ciddi sorunlar varken, Sayın Bozdağ’ın kardeşinin Adalet Bakanlığı Yüksek Müşavirliğine atanması Adalet Bakanlığının öncelikleri arasında mıdır?

-Sayın Bekir Bozdağ’ın kardeşinin Türkiye’deki adalet sistemi ile ilgili yapmış olduğu bilimsel çalışmalar var mıdır? Varsa nelerdir?”  (LAE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com