Bekir Coşkun'a Şaştı Kaldı!

Bekir Coşkun'a Şaştı Kaldı!
Kemal Kılıçdaroğlu, Alman Sosyal Demokrat lider Gabriel'e ''Türkiye'de gazeteci Bekir Coşkun'un işine son verildi'' dedi. Gabriel, ''Belki okunmuyordur'' yorumunu yaptı ama...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Alman Sosyal Demokrat Parti lideri Sigmar Gabriel’e, gazeteci yazar Bekir Coşkun’un işten çıkarılmasını anlattı.

Kılıçdaroğlu,‘’Türkiye’de Anayasa referandumundan sonra gazeteci Bekir Coşkun’un işine son verildi’’ dedi. Gabriel ise, ‘’Belki okunmuyordur’’ yorumunu yaptı ama, en çok okunan yazar olduğunu öğrenince de şaşırdı.

Kılıçdaroğlu Ankara’da toplanan CHP il başkanları ile görüşmesinde Türkiye’de medyanın özgür olmadığını söyledi ve Bekir Coşkun konusuna değinerek şunları anlattı:

‘’Sayın Bekir Coşkun’un işine son verildiğini öğrendiğim zaman ben Alman Sosyal Demokrat Partisi lideriyle görüşüyordum. Kendisine, Anayasa değişikliğinin ilk sonucunun alındığını, en çok okunan köşe yazarlarından birinin işine son verildiğini söyledim. (Nasıl olur, belki okunmuyordur) dedi. Türkiye’nin en çok okunan köşe yazarlarından biri olduğunu söylediğimde ise çok şaşırdı. Hangi işveren gazetesinde en çok okunan yazarın işine hangi gerekçeyle son verir? İktidardan bir Genel Başkan yardımcısı gazete patronunu arıyor niye son verdiniz diye soruyor. Hangi gazete patronu hükümet üstüme baskı kurdu da onun için diyebilir ki’’

MENGÜ DE ÖNERGE VERDİ
CHP, gazeteci-yazar Bekir Coşkun’un Habertürk gazetesinde işine son verilmesi konusunu bir soru önergesi ile TBMM gündemine de taşıdı.

CHP Manisa milletvekili Şahin Mengü,, Başbakan tarafından cevaplandırılmasını istediği önergesinde, Türkiye’de etkin bir okuyucu kitlesine sahip köşe yazarlarından olan Coşkun’un yazıları ve eleştirileriyle hükümetin ve bazı kesimlerin hedefi haline geldiğini öne sürdü. “Bekir Coşkun’un hükümetin baskısı ile bertaraf edildiği iddiaları doğru mudur’’ diye sordu.

Gazeteport

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com