Belçika Trabzonlular Derneği'nden "Van İçin Renkler" projesi (VİDEO)

Belçika Trabzonlular Derneği'nden "Van İçin Renkler" projesi (VİDEO)
Belçika'da uygulanacak olan 'Van İçin Renkler' projesi basına tanıtıldı.

Belçika genelinde Van'daki depremzedeler için, Belçika Trabzonlular Derneği tarafından düzenlenen yardım projesi kapsamında yaklaşık 20 bin çocuk Van'a yardım için dağıtılacak boyama kağıtlarını boyayacak. Belçika'da uygulanacak olan 'Van İçin Renkler' projesi basına tanıtıldı.


Belçika Trabzonlular Derneği tarafından başlatılan kampanyada hedef 20 bin çocuğa resim çizdirerek, resimlerin sergide satışı ile elde edilecek gelirin Van'daki depremzedelere ulaştırılması.

Kampanyaya destek vermek için Türkiye'den 2011 Avrupa Gençlik Olimpiyatı maskotu Hamsi de katıldı. Brüksel'de düzenlenen basın toplantısına Belçika Trabzonlular Derneği Başkanı Adnan Demir, başkan yardımcısı Muhammet Yıldırım, yönetim kurulu üyesi Mehmet Türköz ve basın sözcüsü Hüseyin Sönmez, ile projeyi destekleyen aileler katıldı.

HEDEFİMİZ 100 BİN

Derneği Başkanı Adnan Demir,  Van'a birçok yardım yapıldı, bunlar da bizi mutlu etti fakat 'çocuklar unutulmasın' diyerek biz de çocukların morallerini yükseltmek için böyle bir projeyi hazırladık. Biz ilk olarak 20 bin kişi hedefiyle yola çıktık fakat görüştüğümüz okullardan gelen istekler doğrultusunda 20 binin yetmeyeceğini görüyoruz. Bunu 100 bin'e çıkartmayı planlıyoruz' dedi.

HAMSİ BİZİ ARADI

 "Van İçin Renkler" isimli projede hedeflerinin 20 bin öğrenciye ulaşmak ve bütün okulların bu projeye katılması sağlamak olduğunu dile getiren Muhammet Yıldırım, Van'da yaşanan olaylar gerçekten hepimizi çok üzdü, biz de ne yapabiliriz diyerek bu projeyi geliştirdik. Van depreminin ardından Hamsi Trabzon'dan bizi aradı, Van'da deprem bölgesini gezerken Belçika'dan gelen 2 bin kişilik çadırdan çok etkilendiğini söyledi ve onlara bir teşekkür etmek için Belçika'ya geldi. Hamsi ile birlikte bu projeyi geliştirdik ve depremzede çocuklara bu şekilde moral verebileceğimizi düşündük. Çocukların yapacağı resimler toplanarak satışa sunulacak ve elde edilen geliri Van'daki depremzedelere aktaracağız, ayrıca buradan öğrencilerle Van'daki öğrencilere bir moral ziyareti yapmayı düşünüyoruz. Birileri tarihi karıştırıp nefreti ön plana çıkartırken, biz insan sevgisini ön plana çıkartıyoruz dedi.

Belçika'da okuyan Elif Çolak adlı öğrenci de bulunduğu okulda Hamsi için çalışmalar yaptığını, sınıfında ve okulunda Hamsi?yi anlatarak Van için yardımda bulunacaklarını, okul müdürünün de bunu söylediğini aktardı. Proje kapsamında Hamsi maskotu  da bir çok ziyaretlerde bulunarak projeye katkı sağlayacak. (BRK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • YGS'de ek süre bugün son15 Ocak 2012 Pazar 10:57
 • 1 milyon 800 bin kişiye uyarı15 Ocak 2012 Pazar 10:48
 • Karayoluna ilginç kavşak15 Ocak 2012 Pazar 10:43
 • İsrail'in ABD'yi deli eden planı15 Ocak 2012 Pazar 10:40
 • Suriye'de genel af15 Ocak 2012 Pazar 10:37
 • Cinnet geçirip ailesini katletti15 Ocak 2012 Pazar 10:13
 • Önce kaptan terketti15 Ocak 2012 Pazar 10:07
 • Tartışılan oyun sahnede15 Ocak 2012 Pazar 09:57
 • Başkent'te kar devam edecek15 Ocak 2012 Pazar 09:48
 • Domuz gribi geri döndü15 Ocak 2012 Pazar 09:37
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com