"Belediye Ada Stadı'nda hep var"

"Belediye Ada Stadı'nda hep var"
Kütahya'nın Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, Bank Asya 1. Ligi'ndeki müsabakalarına başlayan TKİ Tavşanlı Linyitspor'un maçlarını oynayacağı Ada Stadı'ndaki çalışmalar hakkında bilgi verdi..

Kütahya'nın Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, Bank Asya 1. Ligi'ndeki müsabakalarına başlayan TKİ Tavşanlı Linyitspor'un maçlarını oynayacağı Ada Stadı'ndaki çalışmalar ile ilgili Tavşanlı genelinde çeşitli söylentilerin çıktığını belirtti.
Konuyla ilgili olarak çalışmaların ne aşamada ve nasıl yapıldığı hakkında yetkililerden doyurucu bir açıklama gelmediğini söyleyen Güler, 'Yapılan çalışmalara ilişkin Kulüp Başkanı Mustafa Çokuslu bir açıklama yaptı ama bu açıklamayı da yetersiz diye söylemek istemiyorum, tam anlaşılamadı' dedi.
Ada Stadı'nın genişleyen bölümlerindeki mülkiyeti konusundaki aşamaları hakkında Tavşanlı Belediyesi tarafından çalışmalar yürütüldüğünü dile getiren Güler, 'Görevimiz olmadığı halde bu çalışmaları yapacağımıza dair spor camiasına söz vermiştik. Çalışmalarda sona yaklaşıldı. Yine Ada Stadı'nın yıkımına karar verilmesinden itibaren Tavşanlı Belediyesi bu alanda aktif olarak çalışmaktadır. Yani Ada Stadı'ndaki yapım ve yıkım konusundaki çalışmalarda Tavşanlı Belediyesi faal olarak çalışmaktadır. Hatta kale arkası tribünlerinin yapılacağı alanın kazım işleri bile Tavşanlı Belediyesi'nin ekipleri tarafından yapılmaktadır' diye konuştu.
Tavşanlı Belediyesinin, belediye anlayışı olarak Linyitspor'a destek konusunda nerede olacağının kararını yetkililere bildirdiğine işaret eden Başkan Güler, Belediye'nin üzerine düşen görevi yerine getirdiğini kaydetti.
Ada Stadı'nın tamamıyla devletin sorumluluğunda ve yapım sahasında olan bir alan olduğuna vurgu yapan Güler, 'Ne oldu şu ana kadar Ada Stadında? İl Özel İdaresi'nden çıkan 175 bin liralık bir parayla sadece naklen yayın için yapılması gereken tribün inşaatları ve salonlar ile basın ve protokol tribünleri için ihaleye çıkıldı. Fakat daha sonraki dönem içinde projeden kaynaklanan eksikliğin ihaleyle bütünleşmeyen bölümlerinden dolayı ihale iptal oldu. Bir hafta içerisinde bu ihale tekrar yapılacak. Kale arkası tribünleri ile ilgili ihale de TFF'den çıkan 500 bin liralık yardımla yapılacak. Biz maliyetin ucuzlaması için Belediye olarak üzerimize düşen görevi yaparız dedik. İhaleyi alan firma sadece oturma gruplarını ve tribün inşaatları yapacak. Alt yapı işlemlerini ise kulüp ve belediye yapacak. Oranın başlama dönemi de Ramazan Bayramı'nın arkasındadır' diye konuştu.
Ada Stadı'ndaki çalışmaların belirli bir program dahilinde sürdüğünü aktaran Başkan Güler, 'Bu olay Tavşanlı Belediyesi'nin sağlamadığı katkılarından dolayı gecikmiş değildir. Biz Belediye olarak her zaman orada varız. Tavşanlı Belediyesi bu noktada haksız ithamlarla karşı karşıya kalmaya devam ederse ben olayın detaylarını ve hedeflenen noktalardaki açıklamaları yaparım ve bazı arkadaşlar zor durumda kalırlar' açıklamasında bulundu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com