Belediye Başkanı Acar: “Tarımda Mutlaka İyileştirmenin Yapılması Lazım”

Belediye Başkanı Acar: “Tarımda Mutlaka İyileştirmenin Yapılması Lazım”
Dinar Belediye Başkanı Saffet Acar, Ziraat Bankası Dinar Şube Müdürü Ali İleri’ye yaptığı ziyarette, tarım alanında mutlaka iyileştirmelerin yapılması gerektiğini ve çiftçilerin farklı ürün ekimine yönlendirilmesi gerektiğini söyledi

Dinar Belediye Başkanı Saffet Acar, Ziraat Bankası Dinar Şube Müdürü Ali İleri’ye yaptığı ziyarette, tarım alanında mutlaka iyileştirmelerin yapılması gerektiğini ve çiftçilerin farklı ürün ekimine yönlendirilmesi gerektiğini söyledi.
Gıda Tarım ve Hayvancılık il, ilçe müdürlüklerine bu konuda çok iş düştüğünü ifade eden Acar, “Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe müdürlüklerinin çiftçileri en iyi şekilde bilgilendirmesi gerekir. Tarımın iyi süspanse edilmesi halinde köyden şehire gerçekleşen göç tam tersine dönebilir” dedi.
Geçen günlerde Dinar Ziraat Bankası personellerinin belediyeyi ziyaret etmelerinin ardından Dinar Belediye Başkanı Acar, Ziraat Bankasına iade-i ziyaret gerçekleştirdi. Banka Müdürü Ali İleri ile çiftçilerin son durumu, krediler ve kredi kartları hakkında bazı istişarelerde bulunan Acar, şöyle konuştu: ”Banka müşterilerine esnaf gibi yaklaşmanın avantajları büyüktür. Onlarında hayatlarına devam etmesi gerekir. Dinarlı çiftçiler yönünden bu sezon çok kötü geçti. Patates para etmedi, tarım alanında mutlaka köklü değişikliklerin olması gerekir. Tarım çiftçiler için çok cazip hale getirilmeli ki şehirden tekrar köylere göç olabilsin.”
Ziraat Bankası Dinar Şubesi Müdürü Ali İleri de, Dinar’ın bütün köylerini tek tek dolaştıklarını, çiftçilerin ayağına kadar giderek bankadan ne istediklerini sorduklarını ve çiftçilerin de alternatif tarıma dönmeleri gerektiğini ifade etti.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Etiketler:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com