Belediye Başkanı İça iş adamlarına projelerini anlattı

Belediye Başkanı İça iş adamlarına projelerini anlattı
Kütahya Belediye Başkanı Mustafa İça, Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası'nı (KÜTSO) ziyaret ederek, yönetim kurulu üyelerine vizyon projeleri hakkında bilgi verdi.

Kütahya Belediye Başkanı Mustafa İça, Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası'nı (KÜTSO) ziyaret ederek, yönetim kurulu üyelerine vizyon projeleri hakkında bilgi verdi.
İça, yeni yaşam alanlarından sağlık merkezlerine, spor tesislerinden yeni parklara, uydu kentten teleferiğe, kentsel dönüşümden konut ve yollara kadar kent için reform niteliğinde olabilecek birçok proje ürettiklerini bildirdi.
Yoncalı'da engelsiz, çevre dostu termal kent, termik santral atıklarının ısısından yararlanma, Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Merkez Yerleşkesi yakınında spor tesisleri alanı, uydu kent, Ortaca-Kirazlıyayla ile Döner Gazino olmak üzere iki ayrı hatta teleferik inşa etmeyi planladıklarını belirten İça, Enne Barajı'nda su etkinlikleri düzenlenip golf alanı oluşturmayı, Ağaçköy mevkisinde regülatörün yeniden yapılandırılmasını sağlayacaklarını söyledi.
İça, Kent Park ikinci etap, Yedigöller Şehzadeler Parkı, yeni Kültür Merkezi, Merkez Pazaryeri Projesi, Zafertepe Mahallesi'nde sosyal konut üretimi, yeni çevre yolları, raylı sistem, lojistik merkez, yer altı soğuk hava depoları, Osmangazi Mahallesi'nde kentsel dönüşüm, kent merkezinde kavşak düzenlemeleri ve yeni trafik akım yönleri, gıdacılar sitesi, tarihi ve kültürel eserlerle ilgili çalışmalar hakkında bilgi vererek, Bölcek Mahallesi'nde hizmete sunulan Şair Şeyhi Hekim Sinan Tıbbi Bitkiler ve Araştırma Merkezi'nde yürütülen çalışmaları anlattı. KÜTSO Başkanı Nafi Güral ise, İça'ya teşekkür ederek, Zafer Bölgesel Havaalanının açılmasıyla bu projelerin daha da önem kazanacağını kaydetti.
Havaalanına inecek yolcuların isteklerinin karşılanması gerektiğine işaret eden Güral, ''KÜTSO Yönetim Kurulu olarak görev verilmesi halinde konuların takipçisi olur, iş dünyası temsilcileri olarak, gerekirse gözünüz, diliniz, kulağınız olur, ne yapılması gerekiyorsa bu çalışmaları yaparız'' dedi.


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com