Belediye Başkanı'na hapis cezası!

Belediye Başkanı'na hapis cezası!
Ocaktan izinsiz taş alan AKP'li Belediye Başkanı Tüylüoğlu'na hapis cezası.
Rize’nin Çayeli İlçesi Madenli Beldesi Belediye Başkanı AKP'li Mustafa Tüylüoğlu, kapatılan taş ocağından izinsiz taş aldığı için 'nitelikli hırsızlık' ve 'görevi yaptırmamak için direnme' suçlamalarıyla yargılandığı mahkemece 6 ay hapis cezasına çaptırıldı. Ceza, 3 bin 500 lira para cezasına çevrildi.
 
Karadeniz Sahil Yolu'nun yapımı sırasında, Senoz Vadisi'ndeki taş ocağından deniz dolgusu için yaklaşık 20 yıl süreyle taş alındı. Sahil yolu inşaatının tamamlanmasının ardından taş ocağı kapatıldı.

Dere tahribatını engellemek için karayolu kenarına istinat duvarı yapmak isteyen Madenli Belediye Başkanı Mustafa Tüylüoğlu da geçen yıl ekim ayında taş ocağı sahasından 3 kamyon taş aldırdı.

Ancak jandarma ekipleri, belediyenin kepçe operatörü Cafer Yazıcı ile kamyon şoförü Kadir Yılmaz hakkında taş ocağından izinsiz taş alındığı gerekçesiyle yasal işlem başlattı.

Belediye araçlarına el konularak taş alımı durduruldu. Olay yerine gelen Madenli Belediye Başkanı Mustafa Tüylüoğlu, jandarma görevlileri ile tartıştı.
 
BAŞKAN TÜYLÜOĞLU'NA 6 AY HAPİS
 
Başlatılan soruşturmanın ardından Başkan Mustafa Tüylüoğlu ile belediyenin iki çalışanı hakkında, Çayeli Asliye Ceza Mahkemesi’nde 'nitelikli hırsızlık' ve 'görevi yaptırmamak için direnme' suçlamasıyla 2 yıldan 5 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

Belediye Başkanı Mustafa Tüylüoğlu’nu, 'nitelikli hırsızlık' suçlamasından beraat ettiren mahkeme, 'görevi yaptırmamak için direnme' suçundan ise 6 ay hapis cezasına çarptırdı.

Ceza, 3 bin 500 lira para cezasına çevrildi. Kendilerine taş alınması yönünde belediye başkanının talimat verdiğini belirten iki belediye çalışanı da beraat etti.
 
Belediye Başkanı Mustafa Tüylüoğlu, yerel mahkeme kararına Yargıtay’a başvurarak itiraz ettiğini söyledi. (SNK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com