Belediye Başkanına yumruklu saldırı

Belediye Başkanına yumruklu saldırı
AKP eski Zonguldak Milletvekili Fazlı Erdoğan'ın verdiği iftarın ardından çıkışta saldırıya uğradı.

Başkan Posbıyık, korumasının araya girmesiyle olaydan yara almadan kurtuldu. Polis, biber gazıyla müdahale ettiği olayda 8 kişiyi gözaltına aldı.
 
Gülüç Beldesi'ndeki otelde verilen iftara, Zonguldak Valisi Erdal Ata, AK Parti Zonguldak Milletvekili Köksal Toptan, Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Ereğli Cumhuriyet Başsavcısı Zülkarneyn Kısık ve Zonguldak Karaelmas Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer de katıldı.
 
Başkan Posbıyık, iftarın ardından otelden çıkarken yanına yaklaşan Türk Metal Sendikası Ereğli Şubesi üyesi bir grubun tepkisiyle karşılaştı. İddiaya göre, 'Ne hakla buraya geliyorsun?' diyerek tepki gösteren sendika üyeleriyle Başkan Posbıyık arasında tartışma çıktı.
 
KORUMASI ARAYA GİRDİ
 
Tartışma sırasında sendika üyeleri, üzerine yürüdükleri Başkan Posbıyık'a yumruklu saldırıda bulundu. Başkan Posbıyık, koruması Mustafa Türkay'ın araya girmesiyle karın ve göğüs bölgesine hafif bir darbe aldı.
 
Grubun arasında kalan koruma görevlisi Türkay ise yumruk darbelerine maruz kaldı. Polis ekipleri, sendike üyelerine biber gazıyla müdahale ederken, olaya karışan 7 kişi ve Türk Metal Sendikası Ereğli Şubesi Başkanı Yusuf Ziya Odabaş'ı da gözaltına aldı. Polis Merkezi'ne götürülen 8 kişi, ifadelerinin ardından serbest bırakıldı.
 
Başkan Posbıyık, koruması Mustafa Türkay ile birlikte Ereğli İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne giderek ilgili şikayetçi oldu. Polis eşliğinde Ereğli Devlet Hastanesi'ne giderek rapor alan Başkan Posbıyık ve koruması ifadelerinin ardından emniyetten ayrıldı. Kendisini bekleyen gazetecilere açıklama yapan Başkan Posbıyık, Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları'nda (Erdemir) yetkili olan sendika temsilcilerinin önce iftar masasında kendisine sözlü saldırıda bulunduklarını söyledi.
 
Otel çıkışında da devam eden sözlü saldırının fiziki müdahaleye döndüğünü belirten Başkan Posbıyık, şöyle konuştu:
 
"Otelden çıkarken Yusuf Ziya Odabaş, gözüyle dışarıyı işaret etti. Bana küfür etti. Çıkışta da 10 civarında kişi üzerimize saldırdı. 'Sen buraya gelemezsin, burası Türk Metal Sendikası'nın yeri' dediler. 'Seni Ereğli'de tek başına gezdirmeyeceğiz, ölümün yaklaştı' diye tehdit ettiler. 'Erdemir Genel Müdürü ve Türk Metal Sendikası Şube Başkanı bizim yanımızda' ifadelerini kullandılar. Bu olayda herhalde bu ikisinin de katkısı var. Son zamanlarda Erdemir'de yaptığımız mühürleme ve tetkik işlemlerinden ve çok büyük cezalar alacak olmalarından rahatsız oldular sanırım. Talimat aldılar ki bize saldırdılar. Benim bildiğim delikanlılıkta, erkeklikte mertçe kavgalar vardır. Teke tek kavga edilir. Bu ne delikanlılığa, ne erkekliğe, ne yürekliliğe, ne insanlığa, ne Türk Metal Sendikası'na, ne Erdemir Genel Müdürü'ne yakışır. Halil Posbıyık meydanda. Herkese hodri meydan. Delikanlılarsa tek başlarına gelsinler. Bunların hesabını göreceğiz. Çete Ereğli'ye girdi. Ama Ereğli halkı korkmasın bu çeteden. Bunları dağıtacağım Ereğli'den"
 
Kentte korku imparatorluğu yaratılmaya çalışıldığını belirten Belediye Başkanı Halil Posbıyık, saldırının kendisine değil, Ereğli halkına yapıldığını söyledi.
 
Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com