Belediye başkanından hırsızlık izni

Belediye başkanından hırsızlık izni
İspanya’da Endülüs bölgesinde küçük bir kasabada belediye başkanlığı yapan Juan Manuel Sanchez Gordillo, bölgesindeki fakir halkı beslemek için yerel süper marketlere hırsızlık organizasyonları düzenliyor.
Sol görüşlü olduğu belirtilen Gordillo’nun geçtiğimiz haftalarda Endülüs bölgesindeki Marinaleda kasabasındaki süpermarketlere birden fazla hırsızlık saldırısının yapılmasına imkan sağladığı ifade edildi.
 
Gordillo’nun “Bazı ailelerin yemek yemesi için birilerinin bir şey yapması gerekiyor” dedi. 
 
FAKİR AİLELER İÇİN SÜPERMARKETLERDEN HIRSIZLIĞA İZİN VERİYOR 
 
İngiliz Daily Telegraph gazetesinin haberine göre, 33 yıldır belediye başkanlığı yapan ve gri sakallarıyla ünlü bir Komünist olarak kabul edilen Gordillo, hırsızlık organizasyonlarının içinde bizzat yer almıyor ama hırsızlık yapılırken dışarıda bekleyip megafonla direktifler veriyor.
 
Geçtiğimiz günlerde Fransız süpermarket devi Carrefour’un mağazalarından birinde, ondan fazla kişi bir araya gelip boş çuvalları süt, şeker, yağ ve makarna ile doldurduğu belirtildi.
 
 
Bu saldırıların birer sembol olduğunu söyleyen Sanchez, “Şu anda yiyecek hiçbir şeyi olmayan insanlar var. Bizde temel gıdaları istimlak edip, evlerinde en azından bir kap çorba kaynatmaları için bu ailelere vermek istedik” diye konuştu.
 
Bölgede hırsızlık organizasyonunda yer aldığı gerekçesiyle birkaç kişi tutuklansa da Sanchez belediye başkanı olduğundan bu insanların hapse atılmadığı belirtildi.
 
Sanchez’in bu hareketin dolayı halk arasında “İspanya’nın Robin Hood’u” olarak kabul edildiği belirtildi.  (EAK)

Hürriyet
Etiketler:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com