Belediye başkanından ilginç çağrı

Belediye başkanından ilginç çağrı
AFYONKARAHİSAR’IN SANDIKLI İLÇESİ BALLIK BELDESİ BELEDİYE BAŞKANI HAMZA ÖZTÜRK, NÜFUSU ARTIRMAK İÇİN BALLIK DIŞINDA YAŞAYANLARIN NÜFUSLARINI İKİNCİ ADRES OLARAK BELDEYE ALDIRMALARINI İSTEDİ
Sandıklı ilçesine bağlı Ballık beldesinin Belediye Başkanı Hamza Öztürk, nüfusu artırmak için Ballıklı olup da belde dışında ikamet edenlerin nüfuslarını ikinci adres olarak beldeye aldırmalarını istedi. 
MİSAFİR İKAMETGAHI
Ballık Belediye Başkanı Hamza Öztürk, bir internet sitesi aracılığı ile yaptığı açıklamada, nüfusu 2 binin altında olan belediyelerin kapatılıp bağlı olduğu ilçeye mahalle yapılacağını öne sürdü ve bunu önlemek için bir çağrı yaptı. Öztürk, Ballıklı olup da başka yerde ikamet edenlere, "Nüfusunuzu Ballık'a aldırın. 'Nüfusunuzu Ballık'a aldırırsanız çocuğunuz Sandıklı'da okula kaydedilmez. Aile hekimine gidemezsiniz' derler, inanmayın. Misafir ikametgahı ile bu küçük sorunları aşarsınız" diye seslendi.
YOL VE YEMEK MASRAFLARI KARŞILANACAK
Belediye Başkanı Öztürk, nüfusunu Ballık'a taşımak isteyenlere yol ve yemek masraflarını belediye tarafından karşılama teklifinde de bulundu. Başkan Öztürk, "En az 350 aile reisi, 1 eş 2 çocuğu ile nüfusunu Ballık'a aldırırsa biz bu tehlikeyi önlemiş oluruz" dedi. Belediye Başkanı Hamza Öztürk, Türkiye Büyük Milet Meclisi'nde (TBMM) nüfusu 2 binin altında olan belediyelerin kapatılması konusunda yasa tasarısı hazırlandığını, bunun kabul edilmesi halinde beldelerini Sandıklı ilçesine bağlı bir mahalle yapmamak için çaba sarf ettiklerini söyledi. Beldenin kapanmaması için ikinci adresini Ballık’a taşıyanlardan, internet gazeteleri aracılığıyla duyurduğu vaadlerine ilave olarak 3 yıl su parası almayacağı taahhüdünde de bulunan Öztürk, önümüzdeki günlerde toplanacak olan Belediyeler Birliği toplantısında da bu konuyu gündeme getireceğini söyledi. Öztürk, beldeye geliş masraflarının karşılanacağını bildirdi.
Belediye Başkanı Öztürk’ün bu çağrısı ise vatandaşlar tarafından şaşkınlıkla karşılandı. 10 gün önce yapılan çağrıya henüz vatandaşlardan geri dönüş olmadı.
BELDEYE ZARAR VERİR
Beldeye nüfus artışının sağlanması için yapılan bu çağrıya, Ballıklı vatandaşlar temkinli yaklaştı. Halil Günel isimli vatandaş, bu şekildeki suni nüfus artışlarının beldeye yarar değil zarar getireceğini ve kanunlara aykırı olduğunu söyledi. Hasan Can isimli vatandaş ise bu şekilde nüfusun artmasının yararlı olacağını ifade etti.
Öte yandan adres değişikliği yapıp 20 gün içerisinde nüfus müdürlüklerine bildirmeyen ya da yanlış beyanda bulunan kişiler hakkında idari para cezası uygulandığı, uygulanan para cezalarının, adres bildirimi yasal süresi içerisinde gerçekleştirilmezse 329 TL, yanlış ve yalan beyanda bulunanlar için 660 TL olarak uygulandığı belirtildi.
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com