Belediye Başkanı'ndan teröre tepki

Belediye Başkanı'ndan teröre tepki
Bilecik'in Bozüyük ilçesinin düşman işgalinden kurtuluşunun 89. yıl dönümü etkinliklerinde teröre tepki yağdı. Türkiye Cumhuriyeti hükümetinin en kısa sürede ülkeyi terör belasından kurtacağını belirten Bozüyük Belediye Başkanı Ahmet Berberoğlu, "Bu PKK

Bilecik'in Bozüyük ilçesinin düşman işgalinden kurtuluşunun 89. yıl dönümü etkinliklerinde teröre tepki yağdı. Türkiye Cumhuriyeti hükümetinin en kısa sürede ülkeyi terör belasından kurtacağını belirten Bozüyük Belediye Başkanı Ahmet Berberoğlu, 'Bu PKK denilen şerefsizlere, ağladığımızı, üzüldüğümüzü hissettirmemek ve başımızın dik olduğunu göstermek için bu geceyi yaptık' dedi.
İlçe Stadyumu'nda düzenlenen etkinliklere, Bozüyük Belediye Başkanı Ahmet Berberoğlu, Garnizon Komutanı Bakım Yüzbaşı Alper Koç, İl Genel Meclis Üyesi İsmail Zeki Uyanık ve yaklaşık 30 bin kişilik bir kalabalık katıldı. Etkinlikler, geçtiğimiz günlerde terör olaylarında verdiğimiz şehitlerden ötürü kuran okunması ve dualar edilmesiyle başladı. Duaların ardından etkinlikler, mehter takımının gösterisi ile devam etti. Daha sonra sahne alan Sanatçı Betül Demir, Bozüyüklülere unutulmaz bir gece yaşatırken, terör olaylarında verdiğimiz şehitleri de unutmadı.
'Şehitler ölmez, vatan bölünmez' diyen sanatçı Demir, 'Vatanın bölünmez bütünlüğü için bizleri bekleyen askerlerimize Bozüyük'ten alkışlarımızı, sevgilerimizi ve şükranlarımızı yolluyoruz. Kalbimiz buruk ama bugün, düşmanlarımızın yüzünü güldürmek istemiyoruz. Özellikle, Bozüyük'ün 89. yıl dönümünde. Şehitler ölmez, vatan bölünmez' dedi.
Sanatçı Betül Demir'e plaket ve çiçek vermesinin ardından konuşan Bozüyük Belediye Başkanı Ahmet Berberoğlu, PKK terör örgütüne ağır ithamlarla yüklendi. Geceyi iptal etmek istediklerini fakat PKK terör örgütüne üzüldüğümüzü hissettirmemek için iptal etmediklerini söyleyen Berberoğlu, 'Saygı değer hemşehrilerim, Bozüyük'ün düşman işgalinden kurtuluşunun 89. yıl dönümünde, bu etkinlikte sizlerle beraberiz. Gelen misafir sanatçılarımızla bu geceyi kutluyoruz. Ama ne yazık ki bu gece gelen şehit haberlerimizle sarsıldık. 4 tane şehidimiz var. Bu programı iptal etmek istedik. Üzüntülüydük. Ama şunu da düşündük. Bu PKK denilen şerefsizlere, ağladığımızı, üzüldüğümüzü hissettirmemek ve başımızın dik olduğunu göstermek için bu geceyi yaptık' dedi.

'BU GECEYİ BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZİ GÖSTERMEK İÇİN DÜZENLEDİK'
Türkiye Cumhuriyeti hükümetinin terörü en kısa sürede bitireceğini kaydeden Berberoğlu, 'Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Bu kurtuluş gecemizde bizi yalnız bırakmayan sanatçılarımıza teşekkür ediyorum. Bu geceyi, sizlerin eğlenmesi için, düşman çatlatmamız için, dosta düşmana bu birlik ve beraberliğimizi göstermek için düzenledik. Bunun için hepinize geldiğiniz için teşekkür ediyorum' diye konuştu.
Başkan Berberoğlu'nun konuşması sırasında vatandaşlar da alkışlarıyla destek verdi. Gecede en son sahne alan sanatçı Mustafa Ceceli, Bozüyüklülere unutamayacakları konser verdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com