Belediye Başkanlarından"EVET" çağrısı!

Belediye Başkanlarından"EVET" çağrısı!
Eskişehir'in merkez Odunpazarı ilçe Belediye Başkanı Burhan Sakallı, "Vatandaşına güvenmeyen, vatandaşını bir tehdit olarak gören anlayışla hiçbir ülke büyüyemez, kalkınamaz ve ilerleyemez" dedi.

Eskişehir'in merkez Odunpazarı ilçe Belediye Başkanı Burhan Sakallı, 'Vatandaşına güvenmeyen, vatandaşını bir tehdit olarak gören anlayışla hiçbir ülke büyüyemez, kalkınamaz ve ilerleyemez' dedi.
Sakallı, 17 belediye başkanıyla birlikte Kurşunlu Külliyesi'nde düzenlediği basın toplantısında, anayasının bir ülkenin, bir milletin rotasını belirleyen, gelişine yön veren en önemli toplumsal mutabakat metni olduğunu belirterek, 'Vatandaşlarımızı Avrupa Birliği standartlarında hak ve özgürlüklere kavuşturan değişiklerle kadınlara, çocuklara, yaşlılara ve engellilere yönelik yapılan hiçbir özel düzenleme anayasa engeline takılmayacaktır. Yapılan değişiklerle işçilerimizin sendikal, grev hakları, AB standartlarına ulaşmış olacak. Memurlarımız ise, toplu iş sözleşme yapma hakkına kavuşacak ve memurlara verilen kınama ve uyarma cezalarına yargı yolu açılacak' diye konuştu.
Burhan Sakallı, Türkiye'nin bu anayasa değişikliğiyle farklı bir sürece gireceğini vurgulayarak, şunları söyledi:
'Demokrasi yolunda, hak ve özgürlükler noktasında çok farklı bir aşamaya gelecektir. 13 Eylül sabahından itibaren sosyal, siyasal, ekonomik ve ticari yönden Türkiye'nin büyümesi, kalkınması yeni bir ivme kazanacaktır. Biz buradan tüm vatandaşlarımıza seslenmek istiyoruz. 12 Eylül'de gerçekleşeçek olan referandumda kendi, çocuklarımızın, ülkemizin geleceğini oylayacagız. Üstüne basarak söylüyoruz, her 'evet' demokrasiye adalet, özgürlüğe, kalkınmaya, hukuka davettir.'

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com