Belediye başkanlığını eniştesinden devraldı

Belediye başkanlığını eniştesinden devraldı
Torul Belediye Başkanı seçilen Nadai Köroğlu, eniştesi eski başkan Selami Bostan'dan görevi devraldı

GÜMÜŞHANE (AA) - İBRAHİM ÖZMEDİR - Gümüşhane'nin Torul ilçesinde AK Parti'den Belediye Başkanı seçilen Nidai Köroğlu, kız kardeşinin eşi olan eski başkan Selami Bostan'dan görevi devraldı.

Beraberindeki AK Parti Torul İlçe Başkanı Halil İbrahim Yavuz ve Belediye Meclis üyeleri ile Torul İlçe Seçim Kuruluna gelen Köroğlu, mazbatasını İlçe Seçim Kurulu Müdürü Necdet Yetimoğlu'ndan aldı.

Daha sonra Torul Belediye Başkanlığına gelen Köroğlu, aynı zamanda eniştesi olan eski başkan Selami Bostan'dan törenle görevi devraldı.

Bostan, burada yaptığı konuşmada, seçimlerin demokrasinin gereği olduğunu belirterek, "İnsanlarımızın takdirine saygı duymamız lazım. Bugüne kadar hiç kimseyi incitmeden, ötekileştirmeden, her zaman vatandaşların yanında olmasını bilerek bu günlere geldik" dedi.

Aynı zamanda kayınbiraderi olan Köroğlu'na başarılar dileyen Bostan, şöyle devam etti:

"Yeni seçilen arkadaşımız, meclis üyelerimizle bizlere hizmet edecekler, Allah utandırmasın. Herkes, herkesin yapısını iyi bilir, yapısına göre hareket eder. Elbette ki kayınbirader, enişte olmakta bir sıkıntı yok ancak durduğumuz yeri bilmek lazım. Seçimlerin temel yapısında herkesin durduğu yeri bilmesinde bir sıkıntı olmaz. Kayınbiraderim, kayınbiraderimdir. Allah razı olsun, o konuda bir sıkıntımız yok ancak bizim de bir fikir yapımız olduğunu unutmamak lazım."

- "Amacımız Torul'a hizmet olacak"

Bostan, konuşmasının ardından başkanlık mührünü kayınbiraderi Köroğlu'na teslim ederek başarılar diledi.

Köroğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, seçimlerin demokratik bir yarış olduğuna dikkati çekerek, "Seçimlerde enişte ya da bir başkası olması önemli değil. Seçim atmosferinde bunu gördük. Enişte kayınbirader yarışı değil, AK Parti MHP mücadelesi şeklinde geçti. İktidar imkanlarını ilçemize nasıl getiririz onun gayreti içerisinde olacağız" diye konuştu.

Parti gözetmeksizin, geçmişi ötelemeden, en az ve en çok oy aldığı yeri bir tutarak insanlara hizmet etmenin sevdası içinde olacaklarını dile getiren Köroğlu, şunları kaydetti:

"Torul, iktidarla ilk kez buluşuyor. Torul'a iktidarın nimetlerini nasıl getiririz, onun çabası içinde olacağız. Torul'da artık yürümek değil, koşmak lazım. Politize edilmiş kardeşlerimiz olabilir. Ben, onların hepsini kardeşim olarak görüyorum. Amacımız Torul'a hizmet olacak. Çok sayıda projemiz var, projelerimizi hayata geçirmek için koşacağız. Makamım ziyaretçilerle dolmayacak, ben vatandaşlarımızı ziyarete gideceğim."

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com