“Belediye, 'Ben Yaptım Oldumantığı ile hareket ediyor”

“Belediye, 'Ben Yaptım Oldumantığı ile hareket ediyor”
Kütahya Milletvekili Alim Işık önceki gün Kütahya'da yaptığı açıklamada, son zamanlarda Kütahya Belediyesi tarafından ulaşımda yapılan değişikliklerin Kütahya halkını mağdur ettiğini, belediye tarafından uygulanan sistemin AKP'nin bütün merciilerilerind

Kütahya Milletvekili Alim Işık önceki gün Kütahya'da yaptığı açıklamada, son zamanlarda Kütahya Belediyesi tarafından ulaşımda yapılan değişikliklerin Kütahya halkını mağdur ettiğini, belediye tarafından uygulanan sistemin AKP'nin bütün merciilerilerinde uyguladığını belirterek; 'AKP'nin en büyük özelliği 'ben yaptım oldu' mantığı ile hareket etmesidir. Kütahya Belediyesi de AKP'nin politikaları doğrultusunda ulaşımda 'ben yaptım oldu' politikasını uyguluyor' dedi.
Ulaşımda yaşanan sorunları yakından takip ettiklerini ifade eden Işık, Kütahya'da ulaşım sorunun uzun süreden beri devam ettiğini bu nedenle halkın düşünülmediğini ifade etti.
Halkın rahat ve ucuz bir şekilde seyahat etmesini sağlayacak olan Kütahya Belediyesi'nin tam tersi bir zihniyetle yeni uygulamalar getirdiğini kaydeden Işık, belediyenin bu konuda üstüne düşen sorumluluğu yerine getirmesi gerektiğini ifade etti. Kütahya'da toplu ulaşım sisteminin yeni zamlara davetiye çıkardığını savunan Işık, şu şekilde konuştu:
'Halkımız rahat ve ucuz ulaşım dedikçe, belediye tam tersi uygulamalara imza atıyor. Bu durumun son bulması için belediyenin halkın istek ve dileklerine kulak vermesi gerekiyor. Yap-boz tahtasını ortadan kaldırmak için ulaşımda halk ne istiyorsa yetkili birimlerinde bu istekleri ciddi bir şekilde değerlendirmesi gerekiyor. Çünkü ulaşımda yapılacak en ufak bir değişiklik halkı mağdur olmasına neden olabiliyor' İkili sisteme halkın eylemlerle tepki gösterdiğini ve bu sistemin halkın istekleri doğrultusunda şekillenmesi gerektiğini ifade eden Işık, Kütahya Belediyesi'nin 'ben yaptım oldu' mantığını bırakması gerektiğini sözlerine ekledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com