Belediye binasında inşaat yeniden başladı

Belediye binasında inşaat yeniden başladı
Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan ve inşaatı ihaleye katılan firmaların itirazları sebebiyle yaklaşık 4 ay durdurulan belediye sarayı binasında çalışmalar Danıştay'ın kesin onayından sonra tekrar hız kazandı. Büyükşehir Belediye Başkanı Re

Büyükşehir Belediyesi tarafından eski halin yerine yapılan belediye sarayı inşaatı yeniden başladı. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, İzmir-Ankara yolu üzerinde İnönü Caddesi'ne çapraz 45 bin metrekarelik alanda devam eden inşaatta incelemelerde bulundu. Bir şehrin en önemli dokularından birinin belediye sarayı olduğunu ve Türkiye'nin dördüncü büyük ili Bursa'nın şu an için kendisine ait bir belediye sarayının bulunmadığını hatırlatan Başkan Altepe, bu duruma 130 yıl aradan sonra ilk kez bu dönem son verileceğini bildirdi.

Başkan Altepe, 45 bin metrekarelik alanda 9 bin metrekare kapalı alan olacağını, kalan 36 bin metrekarenin ise yeşil alan olarak düzenleneceğini vurguladı. Başkan Altepe, “Belediye sarayı içerisinde, Merinos Tren İstasyonu örneğinde olduğu gibi Mudanya Tren İstasyonu'nun bir kopyası olacak. Burası sosyal tesis olarak kullanılacak. 15 bloktan oluşacak yeni binamızın içerisinde belediyemizin tüm birimleri yer alacak" dedi.
Bina projesinin dünya örnekleri incelendikten sonra ortaya çıkartıldığını ve Bursa için en uygun proje esas alınarak uygulamaya geçildiğini belirten Başkan Altepe, belediye sarayının kente yakışır özellikte olacağını ifade etti.
İhaleye giren firmalar arasında yaşanan hukuk süreci nedeniyle inşaatın durması sürecini de değerlendiren Başkan Altepe, “İhaleye giren firmaların itirazları sebebiyle biraz zaman kaybettik. İhaleyi en düşük teklifi veren firmaya verdik ve Danıştay bunu kesin olarak onayladı. Önümüzde bir engel kalmadı. Hedefimiz bu inşaatı 11 ay içerisinde bitirmek. Bu hedefe ulaşmak için gece gündüz demeden çalışacağız" diye konuştu.

Başkan Altepe, yeni binanın son teknoloji olan akıllı sistemlerle donatılacağını, kendi enerjisini üretecek olan binada, atık ısıdan ısıtma ve soğutma yapılacağını da sözlerin ekledi. (VİK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com