Belediye çalışanlarının temizlik hizmetlerinde görevlendirildiği iddiası

Belediye çalışanlarının temizlik hizmetlerinde görevlendirildiği iddiası
Buldan Belediye Başkanı Gülbay:

DENİZLİ (AA) - Denizli'nin Buldan ilçesinde, belediyede çalışan elemanların fazlalığı dolayısıyla aralarında üniversite mezunlarının da olduğu bazı kişiler, temizlik hizmetinde görevlendirildi.

Yerel seçimler öncesinde taşeron firma üzerinden Buldan Belediyesinde çeşitli görevler verilen 3'ü üniversiteli 5 kadın, seçimlerden sonra temizlik hizmetinde görevlendirildi. Belediyede görevli 97 taşeron işçinin de aynı sorunu yaşadığı öğrenildi.

Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu Gülhan İncekara, gazetecilere yaptığı açıklamada, belediyede seçimler öncesinde taşeron bir firma üzerinden El Sanatları Kültür Merkezi'nde çalışmaya başladığını söyledi.

Seçimlerden sonra bazı arkadaşları gibi kendisinin de temizlik görevine verildiğini ifade eden İncekara, "Sokakları, parkları ve dahası çöp toplamaya kadar iş veriliyor. Ben böyle bir işe talip olmadım. Hayallerimle oynandı. Birçok arkadaş çöp toplamaya, temizliğe yönlendirildiği için istifa etti. Biz de o raddedeyiz. Ancak geçinmek için işe ihtiyacımız var. Anladığımız kadarıyla bizden istenen istifa etmemiz. Üniversite diplomamızla çöp hizmeti veriyoruz" diye konuştu.

Gazi Osmanpaşa Üniversitesi Turizm Otelcilik Bölümü mezunu Ayşen Erkaraca da belediyede seçimlerden önce emlak servisinde yardımcı personel olarak görev yaptığını, seçimlerden sonra çöp toplama ve temizlik işlerinde görevlendirildiklerini belirtti. Emlak servisinde amiriyle birlikte iki kişi olduklarını ifade eden Erkaraca, "İki kişi fazla denmiş, ben buraya gönderildim. Ancak ertesi gün biri yerime emlak servisine görevlendirildi" ifadelerini kullandı.

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Gülbay ise belediyenin mevcut kaynaklarını değerlendirdikten sonra işçilerin yeni görev yerlerine tayin edildiklerini dile getirdi.

İşçilerin ocak ayında taşeron firma üzerinden çalışmaya başladıklarını belirten Gülbay, su, kanalizasyon, itfaiye, mezbaha gibi birçok hizmetin artık büyükşehir belediyesi tarafından karşılanacağını ifade etti.

Şu anda mevcut kadroya maaşlarını ödeyecek kaynaklarının olmadığını dile getiren Gülbay, "Şu anda belediye olarak taşeron firma üzerinden alınan arkadaşlarımızı değerlendireceğimiz bir yer yok. Sadece şu an geçici olarak yaşlı bakıma muhtaç insanlarımız var, bir kısmı onlara yardım ediyor, bir kısmını da çevre temizliğinde görevlendirdik" diye konuştu.

 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com