Belediye, 'Çiniciler Çarşısı'nı atıl duruma getirdi!..

Belediye, 'Çiniciler Çarşısı'nı atıl duruma getirdi!..
CHP Merkez İlçe Başkanı Mehmet Ali Kandemir Kütahya Belediyesi'ni çok sert eleştirtdi. Kandemir, özellikle Çiniciler Çarşı'nın Kütahya Belediyesi tarafından atıl konuma getirildiğini ve bu nedenle 200 dükkanın iş yapamaz durumda olduğunu söyledi. Kandem

'200 DÜKKAN ATIL
KONUMA NEDEN GETİRİLDİ'
AKP'li Belediye'nin bu yatırımın önünü kapatmak için ucube bir balık lokantası ile oraya yatırım yapanlara karşı nedeni bilinmeyen bir cezalandırma takdiği güddüğünü sert bir biçimde dile getiren Kandemir, Çarşı'da 200'den fazla dükkanın atıl hale getirildiğini savundu.
Atıl konuma getirilen dükkanlarda vatandaşların iş yapamaz durumda olduğunu savunan Kandemir, konuşmasını şöyle sürdürdü:
'Dolayısıyla bir kişiyi istihdam ettiğini düşünmek bile Kütahyalı işsize ve yatırımcıya acımasızca bir uygulamadır. Kaldı ki bu iş yerinin durumu göz önüne alındığında 7/24 açık kalması halinde yaklaşık bin kişiye iş ve ekmek parası imkanı sağlar. Hele buranın adı 'Çiniciler Çarşısı' olduğu düşünülürse küçük atölyelerde ve evlerde imalat kısmında çalışanlarında bu sayıya eklenmesi ile şehrimiz ekonomisine ne kadar katkı sağlayacağı hepimiz tarafından bilinmelidir.Emekli maaşı ile işsiz oğluna eşine kızına bakmak zorunda kalan sıkıntı içinde yaşayan insanlarımızın da yaşamak hakkı olduğunu yaşayarak görecekleri günler uzak değildir.'

'İŞSİZLİK, GÖÇÜN SEBEBİ'
Kütahya'da son bir yıl içinde işsizlik başta olamk üzere birçok sebeten dolayı 100 bin kişinin Kütahya'dan göç ettiğini anımsatan Kademir, iktidar partisnin yöneticierinin bu gerçeğği görmemezlikten geldiğini savundu.
Emekli kişilerin maaşları ile işsiz çocuklarına bakmal zorunda olduklarını kaydeden Kandemir, konuşmasını şöyle sürdürdü:
'Kütahya'da işsizlik sebepleri ve çözüm yollar bilindiği üzere Kütahya işsizlik sebebi ile göç veren iller arasında yerini almış ve emekli maaşı ile işsiz çocuklarına bakan sıkıntı içinde yaşayan emekli şehri olmuştur. Şehrimizde ticari hayat üniversiteli gençlere endekslenmiş onlar olmadığı zamanlarda esnafımız çok zor durumda kalmaktadır.

'VERİLEN SÖZLER YERİNE GETİRİLMEDİ'
Kütahya'da Organize Sanayi Bölgesi'nde yatırımların belediye tarafından sürekli dile getirildiğini kaydeden Kandemir, söylenen sölerin hayata geçirilmediğini ifade etti.
Organize Sanayi Bölgesi'nde verilen sözlerin yerine getirilmememsi sonucunda yatırmların yarım kaldığını belirten Kandemir, konuşmasını şöyle sürdürdü:
'Seçilmiş mahalli idareciler organize sanayilerde faaliyet gösteren müteşebbislere merkezi hükümetten destek sağlamak ve istihdamı artırmak için gösterdikleri gayretler, sorunu çözmeye yetmeyince halkımıza işte ikinci organize sanayi bölgesini kurduk dünyanın tanınmış şirketleri buralarda fabrikalar kuracaklar safsatasıyla Kütahya halkını hep oyaladılar.Neticesi ortada Cumhurbaşkanı bile Japon sanayicilerine Kütahya'yı tavsiye ettiğini Kütahya kabuğunu kırdığını hep bir ağızdan söylediler netice sıfır. Bu beklentiler ve söylentiler aslında var olan Kütahyalı esnafın yatırımlarını ortaya çıkarmak yerine onların karartılmasından öteye birşey değildir.' 

www.akisgazetesi.com

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com