Belediye çöplüğünde yangın çıktı

Belediye çöplüğünde yangın çıktı
Bilecik Belediyesine ait çöplükte çıkan ve ormanlık alana sıçrayan yangında iki hektar çamlık alanın zarar gördüğü bildirildi.

Bilecik Belediyesine ait çöplükte çıkan ve ormanlık alana sıçrayan yangında iki hektar çamlık alanın zarar gördüğü bildirildi.
Alınan bilgiye göre, kent merkezine yaklaşık üç kilometre uzaklıktaki Hürriyet Mahallesi'nin arkasındaki çöplükte çıkan yangın, rüzgarın etkisiyle çöplüğün yanındaki ağaçlık alana sıçradı.
Belediye ve Bilecik Orman İşletme Müdürlüğüne ait itfaiye ekipleri, İl Özel İdaresinden ve özel sektörden gelen iş makinelerinin yardımıyla yangını söndürdü. Yangında, yaklaşık iki hektar ormanlık alanın zarar gördüğü kaydedildi.
Olay yerinde incelemede bulunan Çevre ve Orman İl Müdürü Mustafa Yılmaz, Bilecik Belediyesine ait çöplüğün vahşi çöp depolama alanı olduğunu belirterek, Bilecik'te düzenli çöp depolama alanına geçeceklerini bildirdi.
Söz konusu çöp depolama yerinin tespit edildiğini ve projesinin çizildiğini ifade eden Yılmaz, şöyle konuştu:
''Kızıldamlar köyü sınırları içerisindeki çöp toplama merkezinin ihalesi bu ay sonu yapılacak. Bu alan düzenli depolama alanı olacak. Bu proje tamamlandıktan sonra Bilecik olmak üzere bütün ilçelerimizdeki vahşi depolama alanlarını rehabilite edeceğiz ve çöp toplama merkezi düzenli bir şekilde olacak. Ama bu proje tamamlanana kadar kırık cam parçalarının mercek görevi görmesiyle burada bu tür yangınlarla karşılaşabiliriz.''
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com