Belediye İşçilerinin Zorla Sendikaları Değiştirildi!

Belediye İşçilerinin Zorla Sendikaları Değiştirildi!
Gediz Belediyesi'nde çalışan işçilerin tehdit edilmek suretiyle sendikalarının değiştirildiği iddia edildi. Gediz Belediye Başkanı M.Ali Saraoğlu'nun, Başkan Yardımcısı Hakan Arpacı'nın ve tüm işveren vekillerinin suçlandığı iddiada, “Belediye Ba

Gediz Belediyesi'nde çalışan işçilerin zorla sendikalarının değiştirildiği iddia ediliyor. Belediye İşSendikası'na kayıtlı belediye çalışanlarının, yönetim tarafından baskı uygulamak suretiyle Hizmet İş Sendikası Denizli Şubesine geçirildikleri belirtiliyor.
Belediye İş Sendikası Kütahya Şube Başkanı Alaaddin Özçallı yaptığı basın açıklamasında, sergilenen bu baskıcı davranışın, Gediz Belediye Başkanının ve ekibinin demokrasi anlayışını gösterdiğini vurguladı. Özçallı, “15.07.2010 Perşembe günü saat 10.00'dan itibaren Gediz Belediye Başkanlığı işyerlerinde çalışan sedikamız üyesi işçiler Gediz Belediye Başkanı, Başkan Yardımcısı ve tüm işveren vekilleri tarafından Belediye İş Sendikamıza üye işçilere manevi cevir kullanılmak suretiyle, alın terlerinin karşılığı olan ekmekleri tehdit edilerek üyemiz işçilerinin göz yaşları içinde istifa ettirilerek Hizmet İş Sendikası Denizli Şubesine geçirilmiştir”dedi.
Belediye İş Sendikasının tüm siyasi partilere eşit uzaklıkta olduğuna vurgu yapan Özçallı, “Belediye Başkanlarının görevleri ise işçilerin sendika tercihlerine ipotek koymak değil, Şehrin eminliğini yapmaktır. Belediye Başkanı Hizmet İş Sendikasının taşeronluğuna üstlenmek suretiyle Gediz'deki eminliğine gölge düşmüştür. Gediz kamuoyu bunu mutlaka gözden geçireceğinden hiç kuşkumuz yoktur” ifadelerini kullandı.
“Baskı ve zulüm sendikamız üyesi sadece işçilerin değil aile ve çocuklarını da huzursuz etmiştir” diyen Özçallı, yasalardan doğan haklarını sonuna kadar kullanacaklarının altını çizdi. Özçallı açıklamalarını şu sözlerle bitirdi:
“İşverenin gücünü kullanarak, kendilerine sendika yerine koyanlara ise söylenecek bir söze bile değmezler.”
(AkisGazetesi.com)

 

SOKAK ŞAHESERLERİ (Tıklayın...)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com