Belediye kapalı çarşıya alt yapıdan başladı

Belediye kapalı çarşıya alt yapıdan başladı
Manifaturacılar ve Şadırvanlar Çarşısını Bursa'daki gibi kapalı çarşıya dönüştürmek isteyen Kütahya'nın Simav Belediyesi, Ramazan Bayramı öncesi beton zeminini söktüğü ana arter ve sokaklarda şimdi de kanalizasyon başta olmak üzere içme suyu,

Manifaturacılar ve Şadırvanlar Çarşısını Bursa'daki gibi kapalı çarşıya dönüştürmek isteyen Kütahya'nın Simav Belediyesi, Ramazan Bayramı öncesi beton zeminini söktüğü ana arter ve sokaklarda şimdi de kanalizasyon başta olmak üzere içme suyu, telefon ve jeotermali aynı anda tamamlamak için alt yapı çalışması başlattı.
DP'li Belediye Başkanı Kasım Karahan, alt yapı çalışmalarını ellerindeki iş makineleri ve Fen İşleri ekipleri aracılığı ile hafta sonu tamamlamayı planladıklarını kaydetti.
Simav'ı mazisine ve geçmişi şan ve şerefle yoğrulmuş tarihi dokusuna uygun bir konuma getirmek istediklerini ifade eden Başkan Karahan, işe tarihi dokusu bozulmamış ve günümüze kadar gelmiş üç şadırvanın yer aldığı Şadırvanlar Çarşısından başladıklarını söyledi.
Bünyesinde manifaturacı, ayakkabıcı, terzi, kalaycı, yorgancı ve diğer meslek guruplarından esnafları barındıran Şadırvanlar çarşısını Bursa Kapalıya Çarşı gibi yeniden onarma talebinin esnaflardan geldiğini ifade eden Başkan Karahan, “Simav Şadırvanlar çarşısını Bursa Kapalı Çarşı gibi yapacağız. Üzerini kapattıktan sonra kaldırımlarını da yenileyeceğiz. Bunları yaptıktan sonra zeminini de renkli kilitli beton parke taşlarla süsleyip döşeyeceğiz. Simav yeni ve modern bir kapalı çarşıya kavuşacak” dedi.
Simav'a kazandıracakları kapalı çarşının masraflarının belediyeye yük olmayacağını dile getiren Başkan Karahan, “Kapalı çarşıya yapacağımız masraflar belediye bütçemize yük olmayacak. Onları özel idaremiz ve tarihi kentler birliğinden sağlamaya çalışacağız. Bununla ilgili ayrıca önümüzdeki günlerde çarşı esnafı ile de bir araya gelerek yapacağımız çalışmalara son şeklini birlikte vereceğiz” dedi.
Belediyenin Şadırvanlar Çarşısında sürdürdüğü çalışmalara esnaflarda destek veriyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com