Belediye Meclisi 10 gündem maddesi ile toplandı

Belediye Meclisi 10 gündem maddesi ile toplandı
Kütahya Pazarlar Belediye Meclisi'nin nisan ayı olağan toplantısı, Ahmet Torun başkanlığında gerçekleştirildi.

Kütahya Pazarlar Belediye Meclisi'nin nisan ayı olağan toplantısı, Ahmet Torun başkanlığında gerçekleştirildi.
Toplantının 10 gündem maddesi tek tek görüşülerek karara bağlandı.
Toplantı, Encümen seçimiyle başladı. Encümen üyeliğine Fahri Karataş ve Mahmut Bektaş seçildi. Daha sonra Belediye Başkanlığının 2009 yılı faaliyet Raporlarının görüşülmesine geçildi. Belediye birimlerinin 2009 yılı çalışmalarının yer aldığı rapor, okunarak Belediye Meclisince oy birliği ile kabul edildi. Belediyenin 2009 yılına ait gelir ve giderleri ile bunların hesap kayıt ve işlemlerinin denetimine ilişkin denetim raporu görüşülerek kabul edildi. Pazarlar belediye Başkanlığı Şehir içi Belediye Denetimli Özel Halk Otobüsü yönetmenliği taslağı ile Özel Servis araçları uygulama yönetmenliği taslağı ve Konut üretimi, Tahsisi, kiralanması ve satışına dair yönetmenlik taslağı görüşülerek oybirliği ile kabul edildi. Pazarlar Belediye Meclisi, Tarımsal Kalkınma Kooperatifine 5000m2 arazi tahsisi ve işyeri tahsisi karara bağlandı. Ayrıca Belediye Meclisi, Meslek Yüksekokul kampus alanının genişletilmesi için iki parselin bedelinin belediye tarafından ödenerek kamulaştırılması kararı aldı.
Toplantı sonunda Pazarlar Belediye Başkanı Ahmet Torun, “Pazarlar Belediyesi olarak 2009 yılını çok verimli geçirdik. Önceki yıllarda olduğu gibi, 2009 yılında da gerek klasik ve gerekse sosyal belediyecilik alanında devasa hizmetler gerçekleştirdik. Faaliyet raporunda ayrıntıları anlatılan hizmetlerin her biri özverili çalışmaların ve büyük bir gayretin ürünüdür. Tüm hizmet alanlarında örnek teşkil edecek başarılı icraatları içeren dolu dolu bir yılı geride bıraktık”
Başkan Torun, konuşmasını şöyle sürdürdü: “En büyük amacımız, imkânlarımızı seferber ederek hemşerilerimize daha modern, daha çağdaş ve huzurla yaşayabilecekleri bir kent hazırlayabilmektir. Hizmetlerimizin hayata geçirilmesinde belediye meclisimizin büyük katkıları oldu. İktidarı ve muhalefetiyle halisane çabalar içinde, ağız tadıyla bugüne geldik. Bu hizmetlerin vatandaşlarımıza ulaşmasında en küçük çabanın bile bir değeri olduğuna inanıyoruz. Bu vesileyle gerek eleştiri ve gerekse önerileriyle katkıda bulunan tüm meclis üyelerimize teşekkür ediyorum.”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com