Belediye önünde eylem!..

Belediye önünde eylem!..
Kütahya Merkez Kıbrıs Caddesi'nde bulunan ve Kütahya'nın çeşitli köylerinden gelen köy minibüslerinin ikamet alanı olan Anadolu garajının Kütahya Belediyesi'nin aldığı karar doğrultusunda hizmet dışı bırakılmaya çalışıldığını savunan yaklaşık 60 mi

Kütahya Merkez Kıbrıs Caddesi'nde bulunan ve Kütahya'nın çeşitli köylerinden gelen köy minibüslerinin ikamet alanı olan Anadolu garajının Kütahya Belediyesi'nin aldığı karar doğrultusunda hizmet dışı bırakılmaya çalışıldığını savunan yaklaşık 60 minibüs şoförü Kütahya Belediyesi önünde eylem yaptı.
Kıbrıs Caddesinde bulunan Anadolu garajında hizmet veren köy minibüslerinin Kütahya Belediyesi'nin kararıyla yeni terminale taşınması kararının yanlış olduğunu savunan Kıbrıs Caddesi esnafı ile köy minibüs şoförleri kararı protesto etmek için dün Kütahya Belediyesi'nin önünde eylem yaptılar.
Protesto eyleminde belediye zabıta ekiplerinin ilçe otobüslerinin Anadolu garajına girişinin yasaklandığını, kanunlar çerçevesinde bu otobüslerin çevre yolundan yeni terminale yolcu getirip götürmelerinin gerekli olduğunu ancak köy minibüslerinin bu yasaklanmanın dışında kaldığını köy minibüsleri şoförlerine ifade ettiler, minibüs şoförleri ise Kütahya Belediye Başkanı Mustafa İça ile görüşmek istedi.
İlçe yarım otobüsleri gibi köy minibüslerininde yeni terminale taşınması yönünde belediyenin çalışma başlattığını ve dün sabah saatlerinden itibaren belediyeye bağlı zabıta ekiplerinin Anadolu garajına girişlerini engelediğini öne süren köy minibüs şoförleri; 'Yaklaşık 5 ay önce ilçe otobüslerinin Anadolu garajına girişleri yasaklandı. İlçe otobüsleri alınan karar ile yeni terminalden yolucularını getirip götüryorlar. Şimdi belediye biz köy mnibüslerininde yeni terminale taşınmasını istiyor. Bu uygulama yanlış çünkü köyden gelen bir kimse şehir merkezinden ürünlerini satmak için geliyor. Şimdi biz köyden aldığımız yolcuyu yeni terminale götüreceğiz bu yolcu şehir merkezine gelmek için bu sefer kırmızı otobüslere binmek zorunda bırakılıyor. Bu durumda yolcu örneğin 5 lira vermesi gerekirken 10 lira vermek zorunda bırakılacak bu durum hem yolcuyu hemde biz şoförleri olumsuz bir şekilde etkileyecek; çünkü yolcu şehir merkezine gelmeden işini hal etmeye çalışacak. Belediyenin bizi böyle mağdur etmesine hakkı yok' şeklinde tepkilerini dile getirdiler.
Kütahya Belediyesi önünde yapılan protesto ve görüşmelerin ardından yaklaşık 60 kişilik grup olaysız bir şekilde dağıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com