Belediye soruna el koydu!..

Belediye soruna el koydu!..
Uzun süreden beri Çiniciler Çarşısı Yönetimi ile Kütahya Osmangazi Elektrik A.Ş. Yönetimi arasında yaşanan iletişimsizlik nedeniyle bir türlü çözüme kavuşturulamayan Çiniciler Çarşısı elektrik bağlantı sorununa sonunda Kütahya Belediyesi el koydu. S

Uzun süreden beri Çiniciler Çarşısı Yönetimi ile Kütahya Osmangazi Elektrik A.Ş. Yönetimi arasında yaşanan iletişimsizlik nedeniyle bir türlü çözüme kavuşturulamayan Çiniciler Çarşısı elektrik bağlantı sorununa sonunda Kütahya Belediyesi el koydu. Sorunun çözülmesi ve esnafın tükettiği kadar elektrik faturası ödemesi için Kütahya Belediyesi elektrik mühendisleri gereken çalışmalara başladı.
-SORUNUN ÇÖZÜLMESİ İÇİN STRART VERİLDİ-
Çiniciler Çarşısı esnafı kendilerine tam olarak işyeri elektrik aboneliği verilmediği için 'süzme sayaç'larla elektrik faturalarını ödemek zorunda bırakıldıklarını bu nedenle ödemeleri gereken ücretin üstüne ücret ödediklerini daha önce defalarca dile getirmişlerdi.
Konu ile ilgili Akis Gazetsi olarak yaptığımız detaylı araştırmalar sonunda Çiniciler Çarşısı'nda yaşanan elektrik bağlantı sorunun Çiniciler Çarşısı Yönetimi ile Kütahya Osmangazi Elektrik A.Ş. Yönetimi arasında yaşanan iletişimsizlikten kaynaklandığını tespit ettik.
Yüksek meblalarla fatura ödemek istemediklerini belirten esnafın isteklerini Kütahya Beldiyesi ile paylaşmamızın ardından Kütahya Beldiyesi gereken çalışmaları dün itibari ile başlattı. Kütahya Belediyesi bünyesinde çalışan elektrik mühendislerinin sorunun çözülmesi için öncelikle Çiniciler Çarşısı Yönetiminden çarşının elektrik aksanı ile ilgili plan ve projeleri talep ettikleri gereken evrakların gelmesinin ardından çarşı yönetimi ve Kütahya Osmangazi Elektrik A.Ş. ile birlikte sorunun çözülmesi için karşılıklı diyalog ile çalışmalara başladıkları öğrenildi.
-TARAFLAR BİRBİRİNİ SUÇLAMIŞTI-
Daha önceki açıklamalarda çarşı yönetimi ile TEDAŞ yönetimi tam tersi açıklamalarda bulunmuş ve sorunun çözülmesi için birbirlerini suçlmışlar ve çarpıcı açıklamlarda bulunmuşlardı
Öğrenilen bilgilere göre Kütahya Belediyesi yetkilileri sorunun çözülmesi için daha önce Çiniciler Çarşısı Yönetiminden elektrik aksanı ile ilgili plan ve projeleri istedikleri ancak; çarşı yönetimi tarafından belediye yetkililerine istenilen evrakların zamanında teslim edilmediği de öğrenildi.
Çiniciler Çarşısı Kooperatifi ikinci Başkanı A.İhsan Ören daha önce Akis Gazetesi'ne yaptığı açıklamalarda TEDAŞ'ın Çiniciler Çarşısı elektrik aksamı ile ilgili kendilerinden istedikleri bütün kriterleri yerine getirdiklerini ifade etmiş, TEDAŞ tarafından hâlâ Çiniciler Çarşısı'na işyeri elektrik aboneliğinin bağlanmamış olmasının nedenini merak ettiklerini dile getirerek şu açıklamada bulunmuştu:
'TEDAŞ hala niçin bize işyeri elektrik aboneliği vermiyor, biz niye 'süzme sayaçlarla' fatura ödemek zorunda bırakılıyoruz'
Kütahya Çiniciler Çarşısı'nda bulunan bütün işyerlerinin alt yapı ve elektrik aksanlarının tam olduğunu daha önce dile getiren Ören, TEDAŞ tarafından kendilerine işyeri elektrik aboneliğinin verilmediğini ifade etmiş TEDAŞ'ın bu konuda duyarlı olması gerektiğini belirtmişti.
Kütahya Osmangazi Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi tarafından kendilerinden elektirik aksamı ve düzeniyle ilgili istenilen bütün istekleri yerine getirdiklerini dile getiren Çiniciler Çarşısı esnafı da, yaklaşık bir yıldan beri Kütahya Osmangazi Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi'ne defalarca başvurmalarına rağmen konu ile ilgili kendilerinin tam olarak bilgilendirilmediğinide vurgulamıştı.
Akis Gazetesi Muhabirinin sorularını içtenlikle cevaplayan Kütahya TEDAŞ İl Müdürü Atilla Kıvanç ise çarşıya işyeri elektrik aboneliğinin bağlantılmadığını belirterek, neden çarşıya işyeri aboneliğini vermediklerinin sebeplerini detaylıca açıklamıştı.
Çiniciler Çarşısı esnafının kendileri yerine piyasada serbest çalışan elektrik ustalarının yönlendirmleri ile çarşının elektrik aksamını değiştirdiklerini belirten Kıvanç, önemli olan Kütahya TEDAŞ İl Müdürlüğü'nün isteklerinin yerine getirilmesidir, çarşı esnafının TEDAŞ'nın kriterlerinin bir kısmını yerine getiridiğini daha önce açıklayan Kıvanç;' Biz çarşının içinde bulunan elektrik tarafosunun mülkiyetinin bize verilmesini veya çarşı dışına çıkarılmasını istedik, esnaf mülkiyeti bize bazı sebeplerden dolyı vermedi çok büyük masraflara elektirik trafosunu çarşının dışına çıkarttılar. Bu olumlu bir gelişme ama bizim birkaç krtirerimiz daha var bunlarında yerine getirilmnesi gerekiyor' dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com