"Belediye toplu ulaşımı yap boz tahtasına çevirdi"

"Belediye toplu ulaşımı yap boz tahtasına çevirdi"
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kütahya İl Başkanlığı'na CHP Genel Merkezi tarafından atanan M. Akif Gün, toplu taşıma araçlarında uygulanan "ikili sistem" nedeniyle halkın haklı olarak isyan derecesine gelen eylemlerde bulunduğunu belirterek; "Beled

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kütahya İl Başkanlığı'na CHP Genel Merkezi tarafından atanan M. Akif Gün, toplu taşıma araçlarında uygulanan 'ikili sistem' nedeniyle halkın haklı olarak isyan derecesine gelen eylemlerde bulunduğunu belirterek; 'Belediye her istediğini yapabilmekte, yalnızca kendi düşüncesi ile hizmet verme anlayışı gütmektedir. Onun için dir ki şehir içi ulaşımı yap boz tahtası haline getirmiştir. Halk tekli sistem istiyorsa belediyede halkın isteklerine kulak vermek zorundadır' dedi.
'KÜTAHYA BLEDİYESİ TOPLU ULAŞIMI FELÇ ETTİ'
Ali Rıza Muslu'nun CHP'den milletvekili aday adaylığını açıklamasının ardından CHP Kütahya İl Başkanlığı görevini vekaleten yürüten Mehmet Akif Gün, CHP Genel Merkezi tarafından Kütahya İl Başkanlığına atandı.
Kütahya İl Başkanlığı binasında basın açıklaması yapan Gün, Kütahya Belediyesi tarafından yaklaşık bir hafta önce uygulamaya konulan ikili sistemin Kütahya halkı tarafından kabul görmediğini ve bu nedenle halkın çeşitli mahallelerde ikili sistemin kaldırılması için eylem yaptıklarını belirtti.
Kütahya Belediyesi'nin halkın isteklerine neden kulaklarını kapttığına anlam veremediklerini kaydeden Gün, belediyeyi halkın yanında görmek istediklerini ifade etti.
Kütahya Belediyesi'nin ikili sisteme geçmeden önce neden geniş çaplı bir arştırma yapmadığını da merak ettiklerini dile getiren Gün, konuşmasını şöyle sürdürdü:
'Belediye ne halkımıza ne de sivil toplum kuruluşlarına tam anlamıyla danışmadan ve geniş çaplı kamuoyu araştırması yapmadan bu uygulamayı başlatmış ancak uygulama yanlış olduğu için halkımız tarafından haklı olarak kabul görmemiştir. Belediye bu yanlışından geri dönmeli ve halkın istediği tekli sistemi yeniden başlatmalıdır.'

'KÖY KÖY GEZECEĞİZ'
Kemal Kılıçdaroğlu'nun CHP Genel Başkanı olması ile birlikte yeni bir hava yakaladıklarını kaydeden Gün, konuşmasını şöyle sürdürdü:
'Vatandaşlarımızın bize duyduğu güveni boşa çıkarmayacağız. Köy-köy, mahalle-mahalle gezerek, evlere konuk olarak girerek kendimizi ve partimizi anlatacağız. Vatandaşımızın bizden beklentilerini yerinde dinleyeceğiz. İktidar yürüyüşünde bu büyük buluşmayı sağlayacağız.'

'DEVLET KURUMLARI SATILDI AMA YİNE DE YATIRIM GELMEDİ'
Kütahya'nın birçok değerinin yatrım adı altında özelleştirildiğini, ancak yapılan özelleştimelere rağmen Kütahya'ya yatırm gelmediğini bu nedenle Kütahya'nın göç veren bir il konumuna getirildiğini dile getiren Gün; ' Kütahyamızda iktidar partisi hak etmediği kadar büyük bir desteğe sahiptir. 8 yıllık iktidarında milletvekillerinin tamamı veya tamamına yakınını kazanmasına rağmen milletvekillerinin Kütahya'ya bir hayrı dokunmamış, Kütahya iktidardan beklediği yardım ve ilgiyi görememiştir. Vatandaşımızın birikimleri ile yapılan Şeker Fabrikası,Gümüş Tesisleri ve buna benzer işlemeler özelleştirme adı altında Devlet yatırım yapamıyor, özelleştirirlince yatırım yapacaklar kapasiteleri artacak daha çok işçi çalıştırılacak yalanları ile satılmış ancak ne yatırım yapılmış ne de işçi alınmıştır.8 yıllık iktidarda Kütahya'ya şu holding geliyor,bu holding geliyor ile halkımız oyalanmış gele gele birkaç küçük firma teşviklerden yararlanmak için gelmiştir. Elde olanlar satılınca ve kapasiteleri düşünce zaten var olan işsizlik iyice hortlamış ve 4 çocuğumuzdan 1'i iş kapılarında bekler hale gelmiştir. Değerli madenlerimiz Uluslar arası firmaların isteğine uygun olarakhHammadde olarak ihracına devam edilmiş BOR gibi uluslar arası stratejik bir madenimiz 3 kuruşa uluslar arası firmalara peşkeş çekilmeye devam etmektedir. Cevher olarak değil de işlenmesi gerçekleştirilse binlerce işsizimize iş kapısı sağlanacaktır.'

'İŞSİZLİK ANCAK YENİ YATIRIMLARLA AZALIR'
Türkiye'de büyük oranda işsizliğin meydana geldiğini meydana gelen bu işsizliğin azaltılması için de yeni yatırımların olması gerektiğine dikkat çeken Gün, AKP'ninyatırım yapmak yerine özelleştirme politikasına hzıla devam ettiğini söyledi.
Gün; 'İşsizliğin ancak fabrika üreten fabrika kurmakla giderilebileceğini unutan iktidar yoksul halkımıza günlük ve seçim zamanları yaptığı makarna ve kömür yardımları ile sosyal güvenliğini sağladığını düşüncesine kapılmış ve bunu seçim stratejisine dönüştürmüştür. Verilen yardımlar kendi halkımızın parasıdır.günlük ihtiyaçlar yerine yoksullarımıza her aileye verilecek sosyal yardımlar daha insani daha ahlaki gelmektedir. Göstere göstere değil herkese hak ettiği kadar yardım yapılması yapacağımız sosyal güvenlik politikamızın bir parçası olacaktır. Kaynak vardır. Karda kışta elektriksiz köylere dağıtılan buzdolabı, doğal gazlı evlere dağıtılan kömür için var olan kaynak fakir fukara iç in de bulunur.Yeter ki iyi niyetli olunsun.' şeklinde açıklamalarda bulundu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com