Belediyeden çıkarılan işçilerden pastalı protesto

Belediyeden çıkarılan işçilerden pastalı protesto
Eskişehir'in merkez ilçe Tepebaşı Belediyesi'nde işten çıkarılan işçiler, pastalı protesto eylemi yaptı.

Eskişehir'in merkez ilçe Tepebaşı Belediyesi'nde işten çıkarılan işçiler, pastalı protesto eylemi yaptı.
Belediye binası önünde toplanan işçiler adına konuşan Sevgi Yavuz, bir yıl önce göreve gelen Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç'ın hiçbir gerekçe göstermeden yaklaşık 200 kişiyi işten çıkardığını öne sürerek, işten atılanların maddi ve manevi açıdan zor durumda olduğunu söyledi. İşçilerin belediyeye yüzün üzerinde tazminat ve işe iade davası açtığını ifade eden Yavuz, 'Bu süreçte Tekel işçilerine destek veren Ahmet Ataç ile gurur duyduk. Özelleştirme yüzünden işlerine son verilmek istenen ve kendilerine iyi veya kötü başka iş imkanları tanınmış olan Tekel işçisine destek veren Ataç, kendi işçisini hiçbir gerekçe olmadan işten attı. Belediye yetkilileri işten çıkarılan işçiler için, 'Verilen işlerde çalışmadılar, iş beğenmediler, personel azaltıldı' gibi gerekçeler öne sürdü. İşten çıkarmaların yasal gerekçesi yoktur' ifadelerini kullandı.
İşsiz kalan başörtülü bir kadın da, 'Beni zorladılar. 'Baş örtünüz var' dediler. Ondan sonra da işten çıkardılar. Bina içinde de bu şekilde çalışmıyordum' diye konuştu.
'Tekel'e destek var da bize yok mu?', 'Sosyal demokrat bu mudur?', 'Biz işçi değil miyiz?', 'Ahmet At-Aç bırak' yazılı dövizler taşıyan Yavuz ve beraberindekiler, daha sonra siyah mum diktikleri pastayı keserek protestoya son verdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com