Belediyeden evlilik okulu

Belediyeden evlilik okulu
Bursa’nın İnegöl ilçesinde, belediye tarafından mutlu ve huzurlu bir aile ortamının tesisi için düzenlenen 'evliliğe hazırlık ve aile danışmanlığı kursunun 4’üncüsü için kayıtlar devam ediyor.

İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş, ‘Mutluluğu yaşamak bir bütün olmaktır’ sloganı ile düzenledikleri kursa evli, nişanlı ya da sözlü olan herkesi davet etti. İnsan hayatının en önemli dönüm noktası ve sosyal hayatın en önemli konusu olan evlilik müessesesi ile alakalı evleneceklerin bilinçlendirilmesini ve bu şekli ile aile hayatına katkı sağlamayı düşündüklerini ifade eden Başkan Aktaş, önceki senelerde gerçekleştirdikleri evlilik kurslarının bir yenisini daha açtıklarını söyledi.
 
11 Mart - 11 Nisan tarihleri arasında yapılması planlanan kursun bir önceki kurs gibi Kültür Sanat ve Gençlik Merkezi’nde yapılacağını vurgulayan Aktaş, “2012’nin sonunda gerçekleştirdiğimiz kursumuza katılan kursiyerlerimiz eğitimlerden çok memnun kaldı. Çok da faydalandıklarını söylediler. Bu kursumuzun da ailelerimiz ve yeni evlenecekler için faydalı olacağını düşünüyorum. Pazartesi ve perşembe günleri 19.30-20.30 saatleri arasında gerçekleştirilecek evlilik okulu kurslarımıza tüm sözlü, nişanlı ve evli çiftlerimizi bekliyoruz” diyerek, kayıtların Gençlik Merkezi'nde alınmaya devam ettiğini söyledi.
 
Başarıyı Arttırma Merkezi ile iş birliği içinde düzenledikleri kurslarda kişilik ve şahsiyet eğitiminin aile kurmadaki önemi ve tanışma, ortak değerlerin oluşturulması, ailede saygı sevgi ve güvenin tesis edilmesi, aileler arası uyum ve beklentiler, ailede saadet, özel hayat ve cinsellik, kişilikli ve şahsiyetli çocuk sahibi olma ve yetiştirme ve milli şuur konuları işleniyor. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com