Belediyeden PKK’ya sıcak karavana

Belediyeden PKK’ya sıcak karavana
Şırnak’ta yaşanan bir kaza ilginç bir olayın ortaya çıkmasına neden oldu.

Şırnak Belediyesi'ne ait bir araç PKK'ya karavana taşırken uçurumdan düştü. Aracın içinde bulunan iki belediye çalışanı ve iki PKK’lı toplam dört kişi öldü. İki belediye çalışanının cesetleri jandarmalar tarafından kaza yerinden götürülerek olayın üstü örtülmeye çalışıldı.
 
Şırnak’ta meydana gelen bu kaza basına ‘Şırnak belediyesine ait araç uçuruma düştü iki belediye personeli öldü’ şeklinde yansıdı. Ancak olayla alakalı skandal bir iddia ortaya atıldı. 4 Kasım tarihinde Şırnak belediyesi personelleri Ömer Kayaş ve Abdulkerim Güngen, Şırnak Belediyesi'ne ait araca yükledikleri sıcak karavanayı PKK’nın kampına doğru yola çıktı. Ancak kullandıkları araç Serdehl mezrası yakınlarında yoldan çıkarak 200 metrelik uçurumdan aşağıya kullanılmayan bir maden ocağının önüne düştü.
 
Gazeteport’un haberine göre araçta 2 belediye çalışanının yanı sıra karavanaları PKK kampına götürmek için kılavuzluk yapan 2’de PKK’lı bulunuyordu. Belediye çalışanları ve 2 PKK’lı olay yerinde can vererek hayatını kaybetti. İddialara göre arkadaşlarının gecikmesi üzerine PKK’lılar araştırma yaparak arkadaşlarını aradı ve buldu. Olay yerinde hayatını kaybeden iki arkadaşını alan PKK’lılar Şırnak Belediyesi ile irtibata geçerek kazayı haber verdi.
 
Ömer Kayaş ve Abdulkedim Güngen’in araçtan uçuruma savrulmuş cesetlerini AFAD yardımı uçurumdan alarak Şırnak Devlet Hastanesi'ne getirdi.  Olay medyaya ‘iki belediye personeli belediyeye ait araçla uçuruma düştü’ şeklinde yer aldı. Ancak olay yerindeki araçta PKK’nın Cudi kampına götürülmek üzere bulunan Şırnak Belediyesine ait araç ve sıcak karavana konusunda bugüne kadar herhangi bir işlem yapılmadı. İddialara göre PKK’nın Cudi kamplarına belediyeden hemen hemen her gün sıcak karavana taşınıyor. Özellikle etli yemek ve bazı günler yarım tona yaklaşan muz ve meyve gönderilmesine dikkat ediliyor. (UGE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com