Belediyeden tanıtıma katkı sağlayacak iki dergi

Belediyeden tanıtıma katkı sağlayacak iki dergi
AFYONKARAHİSAR BELEDİYESİ, ŞEHRİN TARİHİ, KÜLTÜRÜ VE TURİSTLİK YERLERİNİ TANITMAK AMACIYLA İKİ DERGİ HAZIRLADI

AFYONKARAHİSAR BELEDİYESİ, ŞEHRİN TARİHİ, KÜLTÜRÜ VE TURİSTLİK YERLERİNİ TANITMAK AMACIYLA İKİ DERGİ HAZIRLADI
Afyonkarahisar Belediyesi tarafından şehrin tarihi, kültürü ve turistik yerlerini tanıtmak amacıyla iki dergi hazırladı. Dergilerin tanıtımı için Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, makamında bir basın toplantısı düzenledi.
Afyonkarahisar'ın tarihi, turistlik bir çok mekanı olduğunu belirten Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, bunların her şeyden önce Afyonkarahisarlı'lara ve öğrencilere tanıtılması gerektiğini vurguladı. Bunun için ilköğretim öğrencilerine yönelik 'Cumhuriyetin Kazanıldığı Topraklar Afyonkarahisar' isimli bir dergi çıkardıklarını belirten Başkan Çoban, derginin hazırlanmasında Susuz Atatürk İlköğretim Okulu Ööğretmeni Arzu Özdemir'in katkı sağladığını bildirdi.
Blediye tarafından hazırlanan diğer bir çalışmanın 'Taşpınar' isimli dergi olduğunu aktaran Başkan Çoban, ilk sayısı 1932 yılında yayınlanan derginin yıllar boyunca kentin kültürünü, tarihini halka aktarmada önemli bir yayın olduğunu belirtti. 1999-2000 yılları arasında tekrar yayınlanmaya başlayan derginin bir süre sonra yayınına ara verildiğini dile getiren Başkan Çoban, belediye olarak köklü bir tarihi olan bir dergiyi yeniden yayınlayarak, kentin tanıtımına katkıda bulunduklarını söyledi. Belediye olarak kentin tarihini, kültürünü yansıtacak olan 'Taşpınar' dergisinin yılda iki sayı olmak üzere altı ayda bir yayınlayacaklarını belirten Başkan Çoban, derginin Afyonkarahisar ile iligili araştırma, şiir, deneme gibi çalışmalara açık olduğunu sözlerine ekledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com