Belediyeler Kanuni’nin seks hayatını konuşacak

Belediyeler Kanuni’nin seks hayatını konuşacak
Marmara Belediyeler Birliği'ne bağlı belediyeler, “Osmanlı’da Eğitim Sistemi: Enderun ve Harem” sempozyumunda Kanuni'nin seks yaşamını konuşacak.

Marmara Belediyeler Birliği hizmet binasında “Osmanlı’da Eğitim Sistemi; Enderun ve Harem” konulu bir seminer düzenlenecek. Birlik tarafından basın kuruluşlarına geçilen duyuruda çok dikkat çeken noktalar var.

Seçildikleri halka hizmet etmekle yükümlü olan belediyeler, bulundukları bölgenin gelişimi için zaman zaman seminer ve etkinlik düzenlerler. Ancak Marmara Belediyeler Birliği tarafından düzenlenen sempozyum geçtiğimiz haftalarda büyük tartışmalara neden olan Kanuni Sultan Süleyman ve Osmanlı’yı konu alıyor.

Konuşmacı olarak gazeteci Yavuz Bahadıroğlu’nun katılacağının belirtildiği duyurda şu ifadeler yer alıyor; “Etkinlikte “Osmanlı’da Eğitim Sistemi: Enderun ve Harem” konu başlığı altında Padişahlar günlük hayatlarında neler yaparlardı? Kanuni Sultan Süleyman, haremden çıkmayan bir padişah mıydı? Osmanlı’da şehzade eğitimleri nasıldı? Harem’e personel nasıl alınırdı, eğitimleri nasıl verilirdi? Hürrem Sultan elinde zehir şişesiyle dolaşan biri miydi?” konuları da anlatılacaktır.”


ERDOĞAN TARTIŞMA BAŞLATMIŞTI

Başbakan Erdoğan’ın Muhteşem Yüzyıl dizisini eleştiren, “Ecdadımızın at sırtında gittiği her yere biz de gideriz; her yerle biz de ilgileniriz. Ama bunlar, televizyon ekranındaki ecdadımızı zannediyorum o Muhteşem Yüzyıl dizisindeki gibi tanıyor. Bizim öyle bir ecdadımız yok. Biz öyle bir Kanuni, öyle bir Sultan Süleyman tanımadık. Biz öyle bir Kanuni tanımadık, onun ömrünün 30 yılı at sırtında geçti. Sarayda o gördüğünüz dizilerdeki gibi geçmedi. Bunu çok iyi bilmeniz lazım. Bunu çok iyi anlamanız lazım. Ben o dizilerin yönetmenlerini de o televizyonun sahiplerini de milletimin huzurunda kınıyorum. Bu konuda da ilgilileri uyarmamıza rağmen yargının da gerekli kararı vermesini bekliyoruz” sözleri tartışma başlatmıştı.

BELEDİYELERİN GÖREVLERİ

Halka hizmet etmekle görevli olan belediyeler, sosyal belediyecilik anlayışı ile halkın kültürel ve sosyo-ekonomik gelişimi için de çeşitli sempozyum, kurs ve etkinlikler de düzenlerler. Belediyelerin görevleri ana başlıklar olarak şu şekilde:

MUHTEŞEM YÜZYIL’A SUÇ DUYURUSU

1- Kentin altyapısı ile ilgilenmektedir. Bunun içerisine su dağıtımı, şebeke dağıtımı, kanalizasyon, şehiriçi yollar, doğalgaz dağıtımı vs. gibi işler belediyeye aittir.

2- Çöp toplama, yolların temizlenmes, itfaiye hizmetler, zabıta hizmetleri, cadde ve sokak temizliği ve halk sağlığını koruma gibi görevler.

3- Şehir içerisinde imar ile ilgili izin ve belgeler belediyenin görevleri arasındadır.


4- Şehrin ekonomik işleri belediyenin kontrolü altındadır. Fiyat ve ücret tespit etme, haller açma, pazar yerleri kurma, sanayi bölgeleri kurma vs. gibi görevler belediyeye aittir.

5- Şehir içerisinde eğitim ile ilgili görevleri vardır. Okul öncesi eğitim verme, mesleki eğitim kursları düzenleme ve kütüphane açma vs. gibi görevleri vardır.

6- Sağlık hizmetleri, dini görevler, nikah işleri, yurt açma ve ucuz konut yapma gibi görevleri vardır.

7- Şehir içerisindeki ulaştırma alanındaki işler belediyeye aittir.

8- Eski tarihi eserleri koruma, kültür merkezi açma, spor alanları yaratma, tiyatro müze ve sinema salonları açma gibi görevleri vardır.

9- İnsan ve hayvan sağlığını koruyucu veterinerlik hizmetlerini sağlamak ve denetimini yapmak, gıda kontrol labaratuvarları kurmak ve yönetmek, park, bahçe, hayvanat ve bitki bahçesi, fidanlık, koru kurmak, yeşil alanları düzenlemek, korumak; orman, bahçe, mera, vb araziyi hasardan korumak, müşterek su yollarının yapım, bakım ve onarımını yapmak, su birikintilerini kurutmak

10- Yerel vergiler (vergi, rusüm, harç vb), ile, belediye cezalarını toplamak, kamulaştırma işlemlerini yapmak. (BCK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com