'Belediyelere yönelik baskı var'

'Belediyelere yönelik baskı var'
CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin, 5 binin üzerinde görevlinin soruşturma geçirdiğini söyledi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, ''5 binin üzerinde belediyede bürokrasi görevi yapan arkadaşımız soruşturmayla karşı karşıya'' dedi.

Tekin, Çanakkale'nin Ayvacık ilçesine bağlı Küçükkuyu beldesinde bu yıl 8. düzenlenen ''Kültür ve Sanat Festivali''nde, yargılanmakta olan bin 500 belediye başkanından 100'ünün tutuklu olduğunu belirtti.

160 tanesinin görevden alındığını, onlarcasının ise soruşturmadan geçtiğini savunan Tekin, belediyelere yönelik ağır bir baskı bulunduğunu öne sürdü. Tekin, ''5 binin üzerinde belediyede bürokrasi görevi yapan arkadaşımız soruşturmayla karşı karşıya. Biraz araştırma yapan bir arkadaşınız olarak soruyorum. Acaba başka ülkelerde de bu manzaralar yaşanıyor mu diye baktım. İngiltere'de sıfır noktada, Almanya'da sıfır. Yani bırakın tutuklu belediye başkanını hiçbir belediye başkanı soruşturma geçirmiyor.

Fransa ve çeşitli Avrupa ülkelerinde hemen hemen yanı başımızdaki Yunanistan'da dahil olmak üzere hiçbir belediye başkanı soruşturma bile geçirmiyor, tutuklanmıyor''
diye konuştu.

Tekin ve beraberindeki heyet daha sonra festivalin açılışını yaparak festival kortejinde birlikte yürüdü.

Alana getirilen barış güvercinlerini uçuran Tekin, Niran Ünsal konserini izledi. (SNK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com